Transfery

einhard | 27 czerwca 2019

Media: Juve dogadane z de Ligtem

Juventus uzgodnił osobiste warunki kontraktu z Matthijsem de Ligtem oraz transfer z Ajaxem.

Według Sky Sport Italia, Goal.com i Calciomercato.com, Bianconeri doszli do porozumienia z Mino Raiolą, który reprezentuje Holendra. 19-latek otrzyma pięcioletni kontrakt, w ramach którego zarabiać będzie 8 mln euro rocznie netto plus premie, które zbliżą jego wynagrodzenie do oczekiwanych przez zawodnika 12 mln euro netto za sezon.

Ajax ma otrzymać 70 mln euro plus premie, a w umowie zawodnika będzie zawarta klauzula wykupu w wysokości 150 mln euro. Nie wiadomo jednak, czy wysokość klauzuli będzie wzrastać corocznie, ale Gianluca Di Marzio twierdzi, że samo umieszczenie opcji wykupu piłkarza w jego kontrakcie było kluczowym punktem negocjacji.

Dziennikarz podaje również, że wspomniana klauzula była główną przyczyną, z powodu której PSG nie udało się sfinalizować transferu kilka tygodni temu, ponieważ takie zapisy w umowach zawodników są zabronione przez francuskie przepisy prawne.

Z kolei doniesienia pochodzące z Francji i Hiszpanii sugerują, że Paris Saint-Germain i Barcelona zdecydowały się nie przygotowywać nowych ofert za obrońcę.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi