Transfery

tItOveN | 22 grudnia 2020

Media: Juventus wykupi McKenniego

Z doniesień medialnych we Włoszech wynika, że Juventus wykupi kartę Westona McKenniego za 18,5 mln euro – tym samym Amerykanin na stałe przeniesie się do Turynu. 

Stara Dama sprowadziła pomocnika na zasadzie wypożyczenia za 4,5 mln euro z Schalke 04 zeszłego lata.

W przypadku spełnienia określonych celów sportowych Juve ma obowiązek wykupić 22-latka, a niezależnie od tego Bianconerim przysługuje prawo do skorzystania z klauzuli wykupu.  Jak wynika z komunikatu klubu:

W obu przypadkach uzgodnione wynagrodzenie za ostateczne nabycie karty zawodniczej piłkarza wynosi 18,5 mln euro, płatne w ciągu trzech lat. Wynagrodzenie może zostać powiększone o kolejne maksymalnie 7 mln euro po osiągnięciu dalszych, określonych umową, celów sportowych w okresie obowiązywania kontraktu z zawodnikiem.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Calciomercato.com i Tuttomercatoweb, Juventus zdecydował się nie czekać na rozwój wypadków, w związku z czym skorzysta z fakultatywnej klauzuli i sprowadzi byłego pomocnika Schalke na stałe do drużyny. Doniesienia te potwierdzał ostatnio także Romeo Agresti z Goal Italia.

Źródło: football-italia.net/twitter

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojojuve
1 rok temu

Na pewno nie jest tak, jak podają w tym newsie, gdyż to byłoby absurdalne. Juventus nie ma żadnego interesu aby go wykupić wcześniej, tak samo Moratę. To, że wykupimy McKenniego jest pewne, ale zrobimy to w ostatniej chwili, bo to jedyne racjonalne rozwiązanie.

Lucky1313
1 rok temu

No i gitara.
Odmładzamy skład, a sam zawodnik udowodnił, że należy mu się szansa.

Przejdź do paska narzędzi