Gracze Juve

einhard | 26 maja 2020

Media: Pogba musi obniżyć zarobki

Juventus podobno zakomunikował Paulowi Pogbie, że musi obniżyć swoje oczekiwania finansowe, jeśli chce wrócić do Turynu.

Według Tuttosport i Corriere dello Sport ekipa Bianconerich zamierza wprowadzić pułap wynagrodzenia w wysokości 9 mln euro na sezon gry dla wszystkich nowo pozyskanych piłkarzy. Oznacza to, że obecne wynagrodzenie Pogby w wysokości 12 mln euro rocznie wykraczałoby poza ten limit.

Kolejna kwestia dotyczy kwoty samego transferu, ponieważ Manchester United nadal oczekuje co najmniej 100 milionów euro. Cena Pogby może jednak zostać zmniejszona poprzez włączenie do transakcji innych graczy, takich jak Douglas Costa, Adrien Rabiot lub Aaron Ramsey.

Wiele mówi się, że Manchester United chciałby skorzystać z zainteresowania Juve i pozyskać Alexa Sandro lub Meriha Demirala, ale media są przekonane, że Juventus nie ma zamiaru sprzedawać tej dwójki.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
IGi
IGi
4 lat temu

W powrót Costy już nie wierzę, choć bardzo chciałbym się mylić. Ramsey powinien dostać jeszcze pare szans a Rabiota chętnie bym się pozbył.

OldLady
4 lat temu

A ja nie wierzę w limit płacowy na poziomie 9 milionów euro. Wyrównanie kwoty MDL to rozsądna opcja. Nie można zapominać o korzystnych zmianach podatkowych i to nie byłby tak kosmiczny wydatek.

drekar
4 lat temu

UEFA ma zrobić limit płacowy od następnego sezonu (jeszcze nie wiadomo czy limit ma obowiązywać indywidualnej kwoty pensji zawodnika czy pieniędzy jakie może przeznaczyć klub na płace podzielony przez zawodników (nie licząc młodzieżówek) .Karą ma być podatek płacowy dla Uefa liczony w % od przekroczeniu limitu .
(UEFA na tym nie straci a kluby szejków mogą zyskać.)

OldLady
4 lat temu
Reply to  drekar

Jeśli karą ma być podatek to ta regulacja jest nic nie warta. Najbogatsi zwyczajnie będą płacić dalej – tyle, że z % dla UEFA – sprytnie swoją drogą. PRowo się to dobrze sprzeda, a UEFA zarobi. Rezultat? Żaden.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi