Prasa

einhard | 14 października 2021

Media: Serie A z 98% wskaźnikiem szczepień

Media podają, że 98% piłkarzy i członków sztabów szkoleniowych z Serie A otrzymało szczepienia przeciwko COVID-19.

Pomocnik Juventusu, Adrien Rabiot, uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 podczas zgrupowania reprezentacji trójkolorowych, a doniesienia z Francji sugerują, że ​​zawodnik nie został zaszczepiony.

Według La Repubblica, co najmniej siedem na dwadzieścia klubów Serie A potwierdziło, że każdy członek drużyny został w pełni zaszczepiony. Gazeta informuje jednak, że z ogólnej liczby 1000 osób, około 20 graczy i członków personelu nadal odmawia poddania się procedurze szczepień.

La Repubblica przekonuje, że jeden z klubów ma w swoich szeregach pięciu „antyszczepionkowców”, a kilka innych po dwóch lub tylko jednym przeciwniku szczepień. Według tego samego raportu zdecydowana większość osób odmawiających poddania się szczepieniom nie jest Włochami i są to głównie osoby z Afryki lub Europy Północnej.

Ostatni oporni we Włoszech mogą jednak zostać zmuszeni do zaszczepienia się przez władze kraju. Obecnie na stadion wejść mogą osoby posiadające Zieloną Przepustkę lub te, które posiadają negatywny wynik testu wykonanego maksymalnie 48 godzin przed meczem. Nowy dekret rządowy, który wejdzie w życie w piątek sprawi, że na stadion wejść będą mogły tylko osoby posiadające Zieloną Przepustkę, niezależnie od tego czy są widzami, czy biorą udział w meczu.

Mimo wszystko Włochy nadal wydają się mieć zdecydowanie najlepszy wskaźnik szczepień spośród najlepszych lig europejskich, ponieważ La Repubblica twierdzi, że między innymi angielska Premier League ma w pełni zaszczepionych tylko 50% członków drużyn (sztaby + piłkarze).

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Orient
11 miesięcy temu

Ciekawe czy w Juve jest jakiś foliarz-płaskoziemca. Interesuje mnie także, co dziennikarz miał na myśli, pisząc o „Europie Północnej”.

sufixx
11 miesięcy temu

Rabiot nie dość, że drewno to jeszcze woli złapać Covida niż się szczepić.

Gregor del Ptasior
11 miesięcy temu

Rok, dwa… może trzy i zabraknie kibiców na stadionach 🙁 Najgorsze, że też nie będzie miał kto grać. No ale są dorośli i każdy decyduje za siebie.

pogon
11 miesięcy temu

A czemu ma zabraknąć?

clyde_1987_
11 miesięcy temu
Reply to  pogon

Przeciwnicy szczepionek twierdzą, że lwia część tych, którzy się zaszczepili w najbliższym czasie umrą. Tak po prostu.

Pepe_Mar
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Rozwają mnie te ich teorie 😀 Tak jak mieliśmy mieć już od ponad roku tłum ludzi z grzybicą płuc od noszenia maseczki 😀

wojojuve
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Dokładnie, przecież KAŻDY, kto się nie zaszczepił to uważa, że reszta wymrze w przeciągu lada moment i tylko czekają aby zagrabić ich majątek. Pewnie też uważasz, że ci ludzie zaczynają dzień od zakładania folii na głowę i nie wiem w jakie jeszcze brednie wierzysz.
Obie strony (skrajni przeciwnicy szczepień, jak i łykający każde zdanie mediów i polityków) są siebie warte i prezentujecie poziom gówna.

clyde_1987_
11 miesięcy temu
Reply to  wojojuve

Przepraszam cię bardzo, ale zrównywanie przeciwników szczepień z ludźmi, którzy ufają naukowcom i lekarzom jest zwyczajnie głupie. I nie wyskakuj mi tu z szarlatanami, którzy uważają się za medyków i mają odmienne zdanie od 99% tej właśnie grupy zawodowej.
Osobiście mam gdzieś, kto się zaszczepi, a kto nie. Niechże tylko zamkną łaskawie mordy, kiedy będą musieli liczyć się z obostrzeniami, jak choćby brak możliwości wejścia na mecz w ramach rozgrywek Serie A.

didnthearnobell
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Przyjmujesz bardzo zero-jedynkowe podejście, co jest błędem. Nie ma żadnych wątpliwości, że szczepionki są skuteczne (nie piszę teraz o tych covidowych), ale ta skuteczność jest efektem LAT badań. Nie można się zatem dziwić ludziom, że są sceptyczni, jeśli na początku trzeba się zaszczepić raz, potem drugi, potem trzeci, bo ktoś choruje po przyjęciu, dajmy na to, dwóch dawek. To oznacza, że, mówiąc kolokwialnie, próbuje się na żywca, czy coś zadziała. Historia medycyny uczy, że efekty takich działań mogą być różne. Inna sprawa: pamiętajmy o credo koncernów farmaceutycznych:pacjent wyleczony, to klient stracony. Koncerny wydają OGROMNE pieniądze na tak zwane działania lojalnościowe… Czytaj więcej »

clyde_1987_
11 miesięcy temu

Jak najbardziej można się dziwić wszelkiej maści sceptykom szczepionkowym, choćby tobie, który stawiasz tezy, jakoby służbie zdrowia jako takiej, opłacało się utrzymywać społeczeństwo w tej czy innej chorobie. Poza tym, po tym jak gro ludzi się zaszczepiło, sceptycy mają mnóstwo dowodów na bezpieczeństwo tych zabiegów wokół siebie, a i tak pozostają przy swoim stanowisku, co świadczy o ich ograniczeniach umysłowych.
Za medyków uważam normalnych pracowników szpitali, zaś za szarlatanów wariatów i oszustów promowanych przez internetowe telewizje dla debili.

didnthearnobell
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Nigdzie nie napisałem, że służbie zdrowia opłaca się utrzymywac społeczeństwo w takiej, czy innej chorobie, dokonujesz projekcji. Napisałem, że koncerny farmaceutyczne dysponują ogromnymi środkami, które wykorzystują do lobbowania, żeby lekarze wybierali ich leki, a nie konkurencji. To nie jest generalizowanie i demonizowanie służby zdrowia: lekarze są ludźmi, jak wszyscy inni, jedni bardziej podatni na wpływy, inni mniej. Clue tej wypowiedzi jest takie, że nie można bezkrytycznie przyjmować każdego słowa ludzi z tytułem naukowym za dobrą monetę. W latach ’30 i ’40 lekarze reklamowali PAPIEROSY. CYTAT: „In 1930, it published an ad claiming “20,679 Physicians say ‘LUCKIES are less irritating’” to… Czytaj więcej »

clyde_1987_
11 miesięcy temu

Przepraszam bardzo, ale relatywizowanie szaleństwa związanego ze strachem przed zaszczepieniem się poprzez ugrzecznione posty, którymi nas raczysz nie skłania mnie do miłego prowadzenia rozmowy. Jestem zwyczajnie zmęczony ludźmi, którzy podczepiają się pod jednostkowe przypadki(jak choćby wspomnianej wyżej pływaczki)i próbują na tej podstawie stawiać tezy i usprawiedliwiać swoje nieuzasadnione lęki. Każdy normalny, wykwalifikowany specjalista od początku pojawienia się preparatów medycznych ułatwiających walkę z wirusem podkreślał, że nie daje on 100% pewności, że uniknie się zarażenia, a jedynie(albo aż)daje duże prawdopodobieństwo sukcesu w tym zakresie. Nie będę się za to odnosił do zestawienia dzisiejszego świata medycyny do tego sprzed kilku dekad. Równie… Czytaj więcej »

didnthearnobell
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Nie ułatwiłeś, bo ta dyskusja jest bardzo łatwa, za to w ogóle nie  jest satysfakcjonująca. Tak jest zawsze, kiedy jedna ze strona zamiast dyskusji racjonalnej, opartej na faktach próbuje zamienić ją – co Ty, najpewniej nieumyślnie i raczej bez złych intencji, starasz się robić – w dyskusję retoryczną, czyli taką, której celem jest przede wszystkim zwycięstwo (co w sporze internetowym jest kompletnie pyrrusowe). Bardzo ciekawe jest podsumowanie Twojego wywodu, ponieważ jest to dosłownie podręcznikowy przykład argumentacji – nomen omen – w przypadku braku argumentów.  I ponieważ cenne są dla Ciebie uwagi specjalistów, to zacytuję: „Uchylenie się od ciężaru dowodu następuje m.in. poprzez zaprezentowanie własnego stanowiska jako zupełnie… Czytaj więcej »

wojojuve
11 miesięcy temu
Reply to  clyde_1987_

Przykro mi, ale prezentujesz tak niski poziom, że nie ma sensu prowadzić z Tobą dyskusji. Pozdrawiam.

pogon
11 miesięcy temu
Reply to  wojojuve

Nie ma w sumie wielu powodów, żeby przesadnie ufać koncernom farmaceutycznym i opłacanym przez nich (pośrednio lub bezpośrednio) lekarzom. Z drugiej strony nie ma żadnego powodu, żeby wierzyć antyszczepionkowcom, których podstawą wiedzy są memy z internetu i jakieś dziwne stronki bez ani jednego badania naukowego na pokrycie swoich tez.

wojojuve
11 miesięcy temu
Reply to  pogon

Zdecydowanie się zgadzam, ale widzę tutaj wielkie pole do niedopowiedzenia i trochę niewłaściwej generalizacji. Po pierwsze to antyszcżepionkowcy oraz sceptycy szczepień szczepień covid to 2 różne grupy. Antyszczepionkowcy opierają swoją teorię o historię, która została już zdementowana, a winowajca pociągnięty do odpowiedzialności. Sceptycy przyjęcia szczepionki na covid są różni, ale jednak w większości to ludzie, którzy mają obawy przed przyjęcie nie w pełni przebadanego środka medycznego. Większość osób, które znam, które się nie zaszczepiły nie są ogólnie przeciwko szczepionkom, jak również nie sprzeciwiają się nawet tym na covid, ale czekają na wyniki rzetelnych badań. I gwarantuje Ci, że ci ludzie… Czytaj więcej »

Pepe_Mar
11 miesięcy temu

Fajnie to wygląda. Dobrze, że liga chociaż w tym aspekcie myśli do przodu i ogarnia jak najbszybciej wszytkie aspekty pozwalające zapełnić stadiony i zredukować liczbe wykluczeń z kadry meczowej przez pozytywne testy. Może w przyszłym roku, to już będzie wyglądało prawie jak przed padnemią.

anavrin_
11 miesięcy temu

Jest jak jest. Szczepienia szczepieniami, ale ta segregacja ludzi… Nie powiem by mi się to podobało, choć też z praktycznego punktu widzenia trudno zaproponować alternatywę. Niekończące się testy niezaszczepionych finansowane z środków publicznych? Średnie rozwiązanie. Olanie wirusa, wszak kto miał umrzeć ten umarł, kto miał się zaszczepić, ten zaszczepił? Jeszcze gorzej, bo (pisząc z perspektywy jakiegoś sceptyka, który waha się czy wirus jest czy go nie ma, wszak staram się być tolerancyjny wobec różnych opinii) co jeśli jednak wirus jest groźny i ogólnoświatowej zmowy nie ma?

eddya37
11 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Rozwalają mnie te komentarze o segregacji ludzi. Czy przy każdym aspekcie, w którym występuje władczość podmiotu publicznego w imię ogólnie pojętego dobra mówisz o segregacji? Zapnijmy pasy i lećmy z tym szeroko: jak jedziesz bo pijaku i zgarnia cię policja na wytrzeźwiałkę to jesteś segregowany, bo nie możesz jechać jak inni? Czy śmieć który katuje żonę/molestuje dzieciaka i idzie za to do więzienia jest segregowany, bo siedzi w pierdlu i nie może funkcjonować jak inni? Rachunek jest prosty, stanowisz zagrożenie dla ludzi, jako że przez szurowe antynaukowe filmiki na jutubku decydujesz, że będziesz narażać słabszych i starszych ludzi na potencjalną… Czytaj więcej »

Pepe_Mar
11 miesięcy temu
Reply to  eddya37

No ba 😀 i jeszcze te porównania do hitlera xD nie wiem w jakim świecie zyją Ci ludzie, ale ktoś to kiedys dobrze opisał – znaczna większość fanów teorri spiskowych, foliarzy, antyszczepionkowców, płaskoziemców itp to ludzie, którzy starają obwinić za swoje życiowe niepowodzenia światowy spisek. Mało tego czują się na codzień niedoceniani i odsunięci na boczny tor społeczeństwa, a więc posiadanie „tajmnej wiedzy, spisku ukrytego przed wszystkimi innymi” stawia ich (w ich mniemaniu) ponad resztą świata, bo znają „ukrytą prawdę” 😀

wojojuve
11 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Trzeba być niezłym dzbanem, aby mieć taki tok myślenia, jak Ty xD Btw ilu znasz takich ludzi? Pewnie znajdzie się jakaś garstka chorych psychicznie odmieńców, ale to margines. Media wyłapują takie przypadki, albo może nawet kreują je, bo to medialne i to się sprzedaje, a do tego na korzyść różnym osobom jest aby podzielić społeczeństwo. Później dzięki takim dzbanom jak Ty jedni szczują się na drugich i rośnie ogólny hejt, ludzie są dzieleni i segregowani (niekoniecznie fizycznie). A tak naprawdę to większość ludzi ma podobne stanowisko w większości spraw i gdyby nie byli bombardowani takim syfem to byliby zgodni i… Czytaj więcej »

anavrin_
11 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Nie widzę tutaj nigdzie porównań do Hitlera. Drażniące jest takie swobodne dorabianie czegoś do cudzej wypowiedzi, według własnego widzimisie. Zwłaszcza, że używa się do tego porównania masowej zagłady ludzi. To śmieszne. Pomijam brak chęci albo umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Pepe_Mar
11 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Nie odnioslem się do twojej wypowiedI, tylko do powszechnie panującej opinii antyszczepów jakoby „segregacja sanitarna” była kopią segregacji za czasów agresji Hitlera. Także się nie rzucaj, bo do twojej wypowiedzi się nie odnosiłem:)

anavrin_
11 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

W takim razie zwracam honor. Weź jednak pod uwagę, że jeśli dodałeś taki a nie inny komentarz bez nawiązania do innego komentarza, to faktycznie ten Twój wygląda jak „dorabianie” treści i spisków tam, gdzie ich nie ma, bo ni stąd ni zowąd wjeżdżasz z takimi treściami, a intencje komentarza – jak napisałem powyżej – trudno odgadnąć.

Pepe_Mar
11 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Wybacz, z reguły pisze komentarz z rocznym kaszojadem na rękach, więc ciężko mi przekazać cały sens moivh myśli. A i wszelkie zapędy antyszczepionkowe działają na mnie jak plachta na byka.

anavrin_
11 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Spoko, sprawa wyjaśniona. Zostaje Ci wybaczone, jako że nie zaniedbujesz elementarnych kwestii w wychowaniu młodego człowieka, dzięki ekspozycji na czarno-białe barwy widoczne na tej stronie:D (Choć dla pewności sobie jeszcze wyguglowałem „kaszojada” by upewnić się, czy dobrze przypuszczałem, że chodzi o małe dziecko. Wcześniej tego słowa nie znałem, więc wolałem sprawdzić czy moje przypuszczenia były poprawne:D).

Pepe_Mar
11 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

No ba, młody od pierwszych dni ciśnie regularnie mecze Juve 😉

didnthearnobell
11 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Hej!
Ciekawe wypowiedzi, chętnie się do nich odniosę, bo uważam, że masz sporo racji(chociaż sposób jej przekazywania jest fatalny), ale czy najpierw mógłbym się dowiedzieć czym się zajmujesz zawodowo?
Dzięki!

Pepe_Mar
11 miesięcy temu

Hm, nie za bardzo wiem co to ma wspólnego z jakimkolwiek tematem, ale niech będzie – jestem inżynierem chemikiem, na codzień projektuje instalacje chemiczne, rafineryjne i petrochemiczne.

anavrin_
11 miesięcy temu
Reply to  eddya37

Nie bardzo chyba wiesz, co oznacza pojęcie segregacji. Segregacją jest każde publiczne przypinanie komuś łatki i klasyfikowanie go. Tutaj, co więcej, odbywa się to na podstawie danych wrażliwych. Nie ma znaczenia, w jakim celu. Mowa tutaj o segregacji jako kategorii ontologicznej.

Dalszą część twojego komentarza przemilczę, bo ewidentnie widać, że nie zrozumiałeś treści mojego. Zaatakowałeś mnie, jakbym był przeciwnikiem szczepień i ochrony zdrowia i jeśli wyczytałeś to z mojego komentarza, to tym gorzej świadczy to o twojej umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Mniej nerwów. Bez odbioru.

Pavelo93
11 miesięcy temu
Reply to  eddya37

„w imię ogólnie pojętego dobra” – Eddya, powiem Ci tak, na czele prawa stoi wladza, jezeli prawo jest dziurawe i zakaze przez najwazniejsze Polskie prawa, to nie mozna tego robic, czy to sie nam podoba czy nie. Nikt sie Ciebie nie moze zapytac czy sie dzisiaj umyles, albo czy miales kiłe, czy nie 🙂 Tak samo jak Ci nie moze zabronic pracowac, albo sie uczyc, albo decydowac czy mozesz gdzies wejsc lub nie. Nic nie wskazuje na to zeby bylo tak, jak podaja media gownego nurtu (jeden glos, bez mozliwosi uslyszenia o alternatywie) Nie odpowiada sie zwyklym ludziom na proste… Czytaj więcej »

didnthearnobell
11 miesięcy temu
Reply to  eddya37

Zapraszam Cię do przeczytania mojej odpowiedzi na komentarz kolegi clyde_1987_. Twoja wypowiedź, to podręcznikowy przykład rozkładu dyskusji przez sprowadzanie jej do absurdu, bazując na emocjach, nie faktach. I chciałbym też skontrować Twoją wypowiedź a’propos Hiszpanii i pozostałych krajów. Miałem przyjemność odwiedzić Szwecję i mieszkać w Sztokholmie ponieważ reżyserowałem, a potem montowałem sporo materiałów video dla jednej z tamtejszych agencji zajmujących się PRem wytwórni muzycznych. Ludzi w maseczkach mogłem dosłownie policzyć na palcach jednej ręki – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bez paniki, bez zastoju w interesach. Poza tym, jeśli uważasz, że ludzie powinni się zaszczepić, to dlaczego piszesz o… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi