Prasa

einhard | 6 marca 2019

Media: To koniec Allegriego w Juve

Włoskie media podają, że Juventus i Massimilano Allegri rozstaną się pod koniec tego sezonu.

Wydaje się, że nastąpił koniec Allegriego w Juve – podaje Corriere dello Sport. Gazeta informuje, że trener ma dosyć krytyki, która spadła na niego po meczu z Atletico Madryt. Włoch ma uważać ją za zbyt ostrą oraz niesprawiedliwą.

Media podają, że decyzja została zgodnie podjęta przez obie strony i jest niezależna od wyniku Juventusu w rewanżu z Atletico Madryt. Strony mają rozstać się z końcem sezonu, jednak dziennik Libero twierdzi, że 51-latek może zostać zwolniony nawet przed rewanżem z Atletico, gdyż Agnelli wpadł we wściekłość, gdy dowiedział się o domniemanych, niedawnych rozmowach Allegriego z Marottą.

Większość źródeł twierdzi jednak, że nowy trener ma zostać nieoficjalnie wybrany i zakontraktowany przez klub do końca tego miesiąca, ale na oficjalne ogłoszenie w całej sprawie będzie trzeba najprawdopodobniej poczekać do końca sezonu. Ostateczną decyzję miał podjąć Andrea Agnelli, o czym poinformował już Fabio Paraticiego i Pavela Nedveda.

W związku z powyższą sytuacją Paratici i Nedved rozpoczęli gorączkowe poszukiwania następcy Allegriego. Preferowanym przez Andreę Agnellego zastępcą Włocha jest Zinedine Zidane, który chciałby przejąć Starą Damę, jednak Zizou nie podobno pierwszym wyborem Paraticiego i Nedveda.

Fabio Paratici, marzyć ma o Guardioli i jak już wspominaliśmy, spotkał się z jego bratem/agentem Pere. Spotkanie miało być pozytywne, ale przedstawiciel Juve usłyszał, że Pep nie zamierza naciskać na odejście z Manchesteru City, ponieważ nie uważa, by jego czas w Manchesterze dobiegał końca.

Z kolei faworytem Nedveda ma być Antonio Conte. Media podają, że Czech spotkał się już z 49-latkiem, na którym Conte miał stwierdzić: „prezydent wie, że zawsze jestem dostępny dla tego klubu i tego zespołu.”

Media zaznaczają, że Paratici ma nie być przeciwny sprowadzeniu Conte.

Według plotek na dzisiaj w Turynie zaplanowane jest również spotkanie władz Juve z Didierem Deschampsem. Trener jest uważany za jedną z opcji, ale w tej chwili jest jedynie alternatywą dla wyżej wymienionych szkoleniowców.

 

źródło: tuttojuve.com / twitter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi