Prasa

einhard | 23 sierpnia 2022

Media: UEFA nałoży sankcje na Juventus

Według The Times, UEFA przygotowuje się do ogłoszenia sankcji wobec klubów, które złamały zasady Finansowego Fair Play w sezonie 2020-21.

Zagrożonych sankcjami ma być aż 20 klubów, z czego 10 ma zostać ukaranych już w nadchodzących tygodniach, a w tym gronie znajdować się mają Juventus, Roma i Inter.

Inter i Roma kilka miesięcy temu negocjowały z UEFA anulowanie potencjalnych sankcji, ale według doniesień zostaną prawdopodobnie ukarane grzywną i ograniczeniami transferowymi.

Z drugiej strony Juventus odmówił jakichkolwiek negocjacji dotyczących FFP z UEFA. Klub z Turynu nadal nie wrócił do struktur ECA i formalnie nie wycofał się z Super League. Barcelona jest w tej samej sytuacji, co Juve, a na żadne sankcje narażony za to nie jest Real Madryt.

Sankcjami objęte mają być także PSG i Marsylia, ale kluby te otrzymać mają jedynie karę finansową.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 miesiąc temu

Ja wiem, ze mamy „kose” z UEFA, ale w sprawach innych niz Superliga, przynajmniej na ten moment, trzeba probowac sie z nimi dogadywac.

AlexDP
1 miesiąc temu
Reply to  anavrin_

Nie sądzę. UEFA działa jak mafia, z mafią nie ma co negocjować. PSG robi co chce, dostanie sobie ,,karę finansową” , czyli po prostu łapówkę dla UEFA. Chcą nas karać zakazami to niech tak robią. Od kilku lat mamy tak fantastyczne okienka transferowe, że jakby nie robić nic to by pewnie było lepiej niż teraz. Może Miretti, Rovella i kilku innych młodych dostanie swoje szanse i wyjdzie nam to na dobre. Chelsea miała swój zakaz i w krótkim czasie sięgnęła po LM.

anavrin_
1 miesiąc temu
Reply to  AlexDP

W pojedynke, a nawet z Barca i Realem, tej mafii nie uda sie postawic. Poki inni sa miekiszonami, trzeba odnalezc sie w tych realiach.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi