Prasa

einhard | 6 maja 2021

Media: UEFA postanowiła ukarać kluby Superligi

UEFA podobno zdecydowała się ukarać finansowo drużyny zaangażowane w projekt Superligi, a te które dalej trzymają się projektu otrzymają ponadto kary pozaekonomiczne.

ESPN poinformował wczoraj, że może dojść do „surowych działań dyscyplinarnych” przeciwko klubom Superligi (informacje o tym TUTAJ), a teraz Sky Sport Italia potwierdza, że UEFA przeprowadziła negocjacje z zespołami, które odeszły od projektu.

Inter był pierwszą włoską drużyną, która wycofała się z Superligi, ale według Sky Sport Italia także Milan negocjuje obniżenie sankcji finansowych.

Stacja twierdzi, że włoskie kluby (Inter, Milan i Juventus) otrzymają także pozaekonomiczne kary od FIGC, o czym w najbliższych dniach poinformuje prezydent FIGC, Gabriele Gravina.

Drużyny, które nie opuszczą Superligi, podobno zostaną ponadto ukarane przez UEFA wykluczeniem z europejskich rozgrywek.

Sky Sport Italia ujawnia, że Juventus jest obecnie w najbardziej krytycznej sytuacji, ponieważ w przypadku Starej Damy nałożyć się na siebie mogą kary od FIGC oraz UEFA i będą to sankcje zarówno finansowe, jak i pozaekonomiczne.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojczech7
Admin
1 rok temu

Za co te wszystkie kary i sankcje? Za chęć utworzenia rozgrywek, których ostatecznie nie utworzono? 😀

Nie znam się kompletnie na prawie, ale wydaje mi się to totalnie absurdalne…

OldLady
1 rok temu
Reply to  wojczech7

Ja tam coś liznąłem z prawa, ale też wydaje mi się to absurdem. Chyba, że były jakieś zakazy konkurencji, czy komuś wyrządzono jakąś szkodę w co szczerze wątpię. Teraz mają się podobno znaleźć na przyszły sezon zapisy, że warunkiem udziału w ligach krajowych i LM jest brak uczestnictwa w innych projektach, ale to dopiero na przyszłość.

Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  OldLady

Skoro się mają pojawić, to znaczy że zakazów konkurencji nie było. Nad projektem pracowano już podobno od 2018 roku, więc raczej wszystkie umowy zostały przestudiowane przez największych prawników w Europie i prawnych kroków nie ma. Przecież sąd hiszpani wydał orzeczenie, że UEFA i FIFY mają się podjąć od wszelkich kroków, mających na celu zwalczanie Superligi. Ale to jest UEFA i sądy sportowe, które rządzą się swoimi prawami. Uznają coś za „niesportowe” i tyle. Odwołuj się do innego sądu sportowego, w którym siedzą koledzy kolegów. Będzie jak z Calciopoli, a na koniec gadka „Że nie możemy domagać się odszkodowania, bo doprowadzialibyśmy… Czytaj więcej »

pogon
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Nie do końca. Od decyzji UEFA są odwołania do Trybunału w Lozannie, a tam jest 150 sędziów z ponad 50 krajów. Generalnie trudno ten Trybunał uznać za kolegów UEFA. To są prawnicy z niezłym dorobkiem.

Gregor del Ptasior
1 rok temu

Jak dla mnie totalny absurd. Nie znam regulaminu UEFA czy ewentualnych umów (nie mam pojęcia czy takowe są w ogóle zawierane przy okazji rozgrywek), ale wydaje mi się, że żadnych podstaw do karania klubów nie ma zwłaszcza, że nawet ostatecznie nie doszło do powstania rozgrywek. Jeśli UEFA nałoży sankcje to jak dla mnie będzie to tylko straszak, żeby w przyszłości kluby nie próbowały robić konkurencji „monopoliście”. Tylko na ile to będzie zasadne? Zakładam, że wtedy jakieś sądy pójdą w ruch, ale po kiego grzyba nam to? My byśmy mieli problemy a i UEFA raczej nie skorzysta na pozbyciu się Juve… Czytaj więcej »

anavrin_
1 rok temu

Bardzo mnie ciekawi, zresztą jak i Was, na jakiej podstawie prawnej opierają się te kary. Bo to jest karanie w gruncie rzeczy za idee, pomysły, koncepcje. Owszem, mogące godzić w interes UEFA/FIGC, ale summa summarum do niczego nie doszło. Dodatkowo, o ile wiem, to UEFA jest zrzeszeniem dobrowolnym, stąd chęci, powtarzam chęci, opuszczenia rozgrywek jakie organizują nie mogą być karane (bo przystąpienie do nich jest dobrowolne). No chyba że coś przegapiłem i UEFA jest obecnie aparatem opresyjnym, co w sumie nie jest dalekie od linii, jaką w swoich wypowiedziach przyjął Ceferin (człowiek, który być może w swej dobroci, pozwoli komuś… Czytaj więcej »

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Tylko żeby nikt nie wspomniał UEFA, że istnieje coś takiego, jak Trofeo Tim 😀

Gryfel
Admin
1 rok temu

Trofeo Birra Moretti!

Last edited 1 rok temu by Gryfel
damek86
1 rok temu

UEFA I FIGC to sobie mogą pogrozić w mediach i na portalach społecznościowych. Niech pamiętają, że za Juventusem, Milanem, Realem, Barceloną stoją miliony kibiców. Może i części z nich nie podobał się projekt Superligi, ale na pewno zareagują na próbę skrzywdzenia ich kochanego klubu.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi