Prasa

Hu Kers | 17 lipca 2018

Media: Zidane dyrektorem w Juventusie

W mediach pojawiła się szokująca informacja – były trener Realu Madryt, Zinedine Zidane, jest obecnie bez pracy po opuszczeniu Bernabeu pod koniec ubiegłego sezonu, ale ten stan nie utrzyma się długo. Francuz zgodził się bowiem dołączyć do personelu technicznego Juventusu i pracować jako jeden z dyrektorów u boku Fabio Paraticiego.

Powyższe doniesienia podane zostały przez hiszpański Libertad Digital, który twierdzi, że stacja radiowa El Primer Palo ujawni więcej informacji na temat transakcji już dziś wieczorem. Nominacja Zidane’a na dyrektora Juve ma mieć miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak z klubem z Turynu kontrakt podpisał Cristiano Ronaldo. Warto wspomnieć, że para przebywając razem w Realu wygrała Ligę Mistrzów trzy razy z rzędu.

Na bazie tej plotki pojawiają się już pierwsze teorie spiskowe, twierdzące, że Zidane u boku Paraticiego ma przez dwa lata oswoić się z systemem zarządzania stosowanym w Juve oraz z metodami szkoleniowymi, a następnie w 2020 roku zastąpić Maxa Allegriego na stanowisku trenera, gdy wygaśnie kontrakt Włocha.

Dziennik AS podaje, że poza zakontraktowaniem Zinedine Zidane Juventus może ściągnąć z Realu również syna Francuza. 20-letni Luca Zidane Fernández występuje obecnie na pozycji bramkarza w młodzieżówce Królewskich, a jego umowa z klubem wygasa już w przyszłym roku.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi