Prasa

einhard | 15 października 2019

Menotti: Sarri moim następcą

Cesar Luis Menotti, twierdzi, że szef Maurizio Sarri może być uważany za jego spadkobiercę.

Były trener reprezentacji Argentyny, który wygrał Puchar Świata w 1978 roku rozmawiał z La Gazzetta dello Sport o piłce w trwającym, 2019 roku.

Zawsze szukam piękna w piłce nożnej – powiedział El Flaco, który w przyszłym miesiącu skończy 81 lat.

Sarri w Juve to wielka niespodzianka. Mógłby być moim spadkobiercą. Byłbym zaszczycony i wdzięczny.

Naprawdę podoba mi się ten nowy Juventus, ponieważ wreszcie gra w piłkę. Lubię trenerów takich jak Sarri i Guardiola. Piłka nożna to porządek i przygoda. Juve miało tę pierwszą cechę, a teraz ma też drugą, obie połączone w harmonii i estetyce.

Menotti został zapytany o motto Juventusu: „Zwyciężanie to nie wszystko, to jedyna rzecz, która się liczy”.

Co to w ogóle oznacza? To tak, jakby powiedzieć, że jedyną rzeczą, która ma znaczenie w życiu, jest oddychanie. Kiedy budzę się rano, nie myślę o oddychaniu. Myślę o cieszeniu się życiem, o pogoni za szczęściem.

Musimy robić to samo na boisku, ponieważ żaden zawodnik nigdy nie będzie szczęśliwy, jeśli jego jedyną motywacją będzie rywalizacja. Chcę osiągać cele, prezentując istny spektakl. Piłka nożna jest formą sztuki i musi być przyjemna dla oka. 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
4 lat temu

Tylko że piłka nie może być przyjemna, jeśli nie łączy się z wygrywaniem. Juventus przede wszystkim musi wygrywać, a jeśli będzie robił to pięknie, to tym lepiej. Nie jest to jednak warunek konieczny.

OldLady
4 lat temu
Reply to  Harun

Dokładnie to miałem napisać. Piękne granie nie jest warunkiem do wygrywania. Ale już wygrywanie jest warunkiem do zadowolenia. Nie można się cieszyć z pięknej gry gdy się przegrywa, ale nasze motto nie stoi w kontrze do ładnego grania.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi