Coppa Italia

einhard | 18 czerwca 2020

Mertens po finale Pucharu Włoch

Dries Mertens wyjaśnia, dlaczego postanowił podpisać nowy kontrakt z Napoli na kilka godzin przed wygraną w Coppa Italia.

Daliśmy z siebie wszystko, ponieważ chcemy osiągnąć coś naprawdę wyjątkowego – powiedział napastnik w wywiadzie dla RAI Sport.

Wszyscy pozostaliśmy w Neapolu podczas blokady, personel wykonał z nami świetną robotę i byliśmy gotowi do gry. Kiedy grasz w Napoli, jest to naprawdę wyjątkowe, fani są wspaniali. Wygraliśmy dzisiaj jako zespół, a marsz po to zwycięstwo rozpoczął się podczas kwarantanny.

Mertens miał odejść tego lata, ponieważ jego kontrakt wygasał, a piłkarz miał oferty z Interu, Chelsea i innych klubów, ale podpisał nową, dwuletnią umowę.

Myślałem nad tym długo, ale ten skład, trener i jego sztab – bo nie zapominajmy, że to nie tylko Gattuso – są niesamowici dla tych, którzy tu grają. Jest też to niesamowite miasto…

Dla mnie okres blokady był jak wakacje, byłem bardzo szczęśliwy, że zostałem w Neapolu. Wtedy postanowiłem podpisać nową umowę.

Napoli zmieniło się odkąd Carlo Ancelotti został zwolniony w grudniu.

Myślę, że najbardziej zmieniło się nasze podejście do rozgrywania piłki z tyłu. Taktyka 4-3-3 bardziej pasuje do naszego stylu. Z Ancelottim dobrze sobie radziliśmy w Lidze Mistrzów, ale myślę, że sposób, w jaki graliśmy i świętowaliśmy, pokazuje naszą chęć wygrywania.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi