Serie A

tItOveN | 1 marca 2020

Minister odpowiada na zarzuty o „nowe calciopoli”

Włoski Minister sportu, Vincenzo Spadafora, odpowiedział na sugestie, jakoby decyzja o przełożeniu meczów bieżącej kolejki była podyktowana dobrem niektórych klubów, w tym Juventusu. 

Sobotnia decyzja wywołała falę krytyki, szczególnie ze strony fanów Interu, ponieważ ich kalendarz spotkań jest napięty do granic możliwości pod koniec sezonu. Ponadto wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrane odwołane przed tygodniem spotkanie Inter-Sampdoria.

Ultrasi Interu z Curva Nord rozwiesili spory baner przed siedzibą Lega Serie A z napisem: „Calciopoli, czy to się znowu dzieje?”

Kibice z tej grupy opublikowali także na swojej stronie na Facebooku oświadczenie, w którym obwiniają swój klub za „nieprzygotowanie się do tej sytuacji” ponieważ „widma przeszłości wracają przez ochronę interesów ekonomicznych wybranych”.

Mamy nadzieję, że klub na odpowiednim poziomie zabierze głos w tej sprawie tak, aby przynajmniej zapewnić równe traktowanie wszystkich na finiszu sezonu. Chcemy wierzyć, że rywalizacja w lidze wciąż jest sprawiedliwa – brzmi komunikat kibiców.

Minister sportu Vincenzo Spadafora rozmawiał z agencją ANSA i odpowiedział na te sugestie.

W tej chwili niedopuszczalne jest ocenianie tych decyzji, wygłaszając stronnicze opinie. Wszyscy powinniśmy wyjść poza nasze własne interesy, tak w polityce, jak i sporcie. Dotyczy to zarówno działaczy, jak i kibiców. 

W tych momentach powinniśmy skupić się na innych priorytetach. Ważna jest rozwaga i zdrowie publiczne. 

Do tej pory we Włoszech potwierdzono ponad 1000 przypadków koronawirusa, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 29. Większość przypadków miała miejsce w Lombardii, Veneto i Reggio-Emilia.

Podczas wczorajszego meczu Napoli-Torino na trybunach pojawił się imponujący transparent, który brzmiał: „Podczas tragedii nie ma rywalizacji. Zjednoczeni przeciwko wirusowi”. 

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
1 rok temu

Interiści chyba czują, że jeśli ktoś zdetronizuje Juventus, to prędzej uczyni to Lazio. Stąd odstawiają taką żenadę. Klub frustratów.

fivapo
1 rok temu

oto rozmowy interku na ich soutboxie skandal

Nasir 02.03.2020 09:17

o panie alez fantastyczny poczatek tygodnia

Piter 02.03.2020 09:16

może żeluś obciągał jakiemuś chłopakowi z u23 który akurat był zarażony i wirusik na całe jude się przeniesie 😆

Piter 02.03.2020 09:16

😆

Nasir 02.03.2020 09:15

karma szybko wjechala

Nasir 02.03.2020 09:15

macie szmaty

Nasir 02.03.2020 09:15

hahahahahaha

Nasir 02.03.2020 09:15

Jak informuje „Forbes”, Juventus poddał kwarantannie cały zespół do lat 23. Decyzja została podjęta z powodu meczu Serie C sprzed tygodnia, gdy Juve mierzyło się z klubem Pianese. Po spotkaniu odnotowano trzy przypadki zakażenia koronawirusem.

Nano
1 rok temu
Reply to  fivapo

Smutne, że tacy ludzie są wśród nas.. Jak mu życie da kopa w dupę i choroba zabierze rodziców to może zmieni punkt widzenia..

clyde_1987_
1 rok temu
Reply to  fivapo

Dziwi mnie, że nie szkoda wam czasu na tych frustratów. Nie od dziś wiadomo, że lwia część użytkowników poszczególnych polskich witryn Interu, to patologia, chamstwo i większego kalibru ignorancja. Na szczęście tutaj tego typu postaci, to zdecydowana mniejszość.

Frog
1 rok temu

Harun Wiadomo, każdy walczy o swoje. Im było na rękę zagrać w niedziele a nam przełożyć. Chyba normalne, że byli przeciwni. Pomijając inter, to same przełożenia tylko części meczów nie mają sensu bo teraz część klubów miała więcej czasu na regeneracje co wpłynie na wyniki. Dodatkowo kluby, które będą miały więcej meczów do odrobienia będą miały problem z regeneracją w późniejszych terminach. To oznacza, że np inter ma teraz więcej czasu na regeneracje do meczu z Napoli w coppa. Gdyby grali wyczerpujący mecz w niedziele to Napoli prawdopodobnie by przeszło do finału coppa. Wpłynie to wszystko na dyspozycje piłkarzy w… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi