Prasa

einhard | 15 września 2019

Montella: Jesteśmy na dobrej drodze

Vincenzo Montella pochwalił Francka Ribery’ego i Gaetano Castrovillę po remisie 0:0 z Juventusem, ale żałuje braku zwycięskiej bramki dla Fiorentiny.

Jestem dumny, ponieważ w tym sezonie zespół miał dwa i pół meczu na świetnym poziomie z bardzo silnymi rywalami, dzięki czemu możemy walczyć z każdym – powiedział trener w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Niestety to rozczarowujące, że notujemy 10-15 strzałów na bramkę i nie strzelamy gola. Myślę, że Florencja będzie z nas dzisiaj dumna, wygrana byłaby wisienką na torcie, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Proszę fanów, aby dali nam czas na wspólną pracę, wzajemne poznanie się. Jeszcze trochę nam brakuje, aby pracować jak dobrze naoliwiona maszyna, ale się do tego zbliżamy.

Nasze ustawianie się było dobre, ale także nasza średnia wieku była dziś wyższy niż w niektórych wcześniejszych meczach. Dodatkowe doświadczenie pomaga ci wybrać właściwe podejście.

Montella zmienił ustawienie na 3-5-2 w meczu z Juve stawiając na dwóch graczy w ataku: Francka Ribery’ego i Federico Chiesę , ale przede wszystkim na wysoki pressing na całym boisku.

Pracowaliśmy od początku tygodnia z Boatengiem, Riberym, Castrovillią, Dalbertem, Lirolą i Pulgarem, mogliśmy z nimi współpracować podczas przerwy na mecze międzynarodowe. Korzystanie z tej taktyki było ryzykowne, ponieważ inni mieli tylko jedną sesję treningową na jej opanowanie, ale czułem, że to wypali.

Stworzyliśmy problemy Juventusowi i nie ma większego zwycięstwa dla trenera niż obserwowanie, jak gracze postępują zgodnie z jego wskazówkami.

Ribery rozegrał 68 minut i zyskał ogromną owację od fanów, kiedy schodził z murawę oraz wcześniej, gdy wrócił przez całe boisko, aby naprawić swój błąd i powstrzymać Cristiano Ronaldo.

W meczu towarzyskim przeciwko Perugii widziałem, że może grać godzinę, ale chciał jeszcze więcej. Ma mentalność mistrza, a to oznacza, że ​​nie mógł zaakceptować złego podania, które mogło narazić jego drużynę na niebezpieczeństwo, więc nawet gdy był wyczerpany, pobiegł z powrotem i naprawił to.

Serca fanów zdobył też 22-letni Gaetano Castrovilla.

Po kilku sesjach treningowych przed rozpoczęciem sezonu zobaczyłem, że musimy go usunąć z rynku transferowego. Drybluje wyjątkowo dobrze i nie widzę teraz żadnego pomocnika z lepszą zmianą tempa w Serie A. W końcu zdobędzie także kilka goli.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Naprawdę grali fajną piłę. Szkoda tylko, że sfrajerzyli się z Genoą, Napoli i oczywiście z nami, nie wywożąc kompletu. W dodatku mają wreszcie mądrego prezesa, który widać ma mentalnie więcej, niż 10 latek, co widać w jego wypowiedziach, w porównaniu do takich leśnych dziadków z Neapolu, a wcześniej Palermo i Fiory.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi