Gracze Juve

einhard | 10 listopada 2021

Morata: Moja przyszłość nie jest zależna ode mnie

Alvaro Morata akceptuje krytykę i przyznaje, że jego przyszłość w Juventusie nie zależy od niego.

Wypożyczenie napastnika do klubu z Turynu wygasa pod koniec sezonu. Atletico Madryt otrzymało już od Juve 20 milionów euro za dwuletnie wypożyczenie i latem Bianconeri mogą pozyskać piłkarza na stałe za 35 milionów euro. Morata rozczarowuje jednak w obecnych rozgrywkach, w których strzelił do tej pory jedynie cztery gole.

Wszyscy jesteśmy pod presją. Być może ludzie mówią o mnie więcej, ponieważ jestem na wypożyczeniu, ale kiedy nie jesteś panem swojej przyszłości, jedyne co możesz zrobić, to pracować – powiedział piłkarz w rozmowie z El Pais.

Nikt nie jest doskonały. Nie jesteśmy maszynami, wiem czego się ode mnie oczekuje. Krytyka i buczenie nie są w stanie wyprowadzić mnie z równowagi, nawet jeśli mi to przeszkadzają. Ale taka nienawiść nie jest w porządku.

Na boisku mogą mnie obrażać, pluć, ale poza boiskiem, kiedy idę na spacer z żoną lub z moimi dziećmi, takie zachowanie jest nieakceptowalne.

Morata doznał kontuzji mięśniowej w zeszłym miesiącu, ale wrócił do gry po październikowej przerwie, po której strzelił tylko jednego gola w pięciu meczach.

Nie było mnie prawie miesiąc i spieszyłem się, aby wrócić, nawet jeśli nie czułem się dobrze fizycznie.

Musiałem dużo pracować dla zespołu i nie byłem nastawiony na strzelanie. Ostatnie mecze rozegrałem po lewej stronie, prawie na skrzydle, ale ważne jest, żeby grać i robić to, o co prosi trener.

Oczywiście chciałbym grać lepiej i strzelać więcej goli. Przed kontuzją czułem się dobrze.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
10 miesięcy temu

No jak nie jets jak jest. Strzelisz 15+ goli i dołoższy pare asyst i pewnie cię wykupią. Będziesz tracił piłkę co podanie i skończysz z dorobkiem 5-6 goli i liczę, że zarząd przemysli ten wydatek…

Szymon82juve
10 miesięcy temu

To nie jest napastnik który rozwiąże problemy w ataku Juve. Gość już blisko 30 i w Europie nigdzie się nie sprawdził i lepszy już nie będzie. Jak go wykupią to będzie świadczyć że Juve nie wyjdzie z przeciętności przez kilka najbliższych lat. Środkowy napastnik a wielu pomocników ma lepsze statystyki od niego. Gość ma nieraz problem żeby trafić do pustej bramki a jak podejdzie do karnego to bramkarze nie mogą że śmiechu

Calcio Maestro
10 miesięcy temu

To chyba nie powinno stanowić presji dla niego, gość właściwie całe życie gra na wypożyczeniu.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi