Gracze Juve

einhard | 14 listopada 2020

Morata: Potrzebowałem ciągłości gry

Alvaro Morata powiedział, że ciągłość w Juventusie może pomóc mu wywalczyć miejsce w reprezentacji Hiszpanii.

Morata zaliczył świetny początek swojej drugiej przygody na Allianz Stadium, zdobywając sześć bramek w ośmiu meczach dla Bianconerich.

Jest w porządku. Jestem w dobrym momencie i jestem pewny siebie – powiedział Morata, cytowany przez dziennikarza Sportitalia, Alfredo Pedullę.

Bramki to kwestia znalezienia drogi do siatki. Nadejdzie też czas na gola w reprezentacji. To drugi raz w mojej karierze, kiedy przez sześć meczów z rzędu rozegram ponad 60 minut.

Ciągłość jest ważna dla wszystkich graczy, a w Juve ją mam. Tęskniłem za czymś takim. Jestem tą samą osobą i tym samym graczem co zawsze, być może bardziej dojrzałym, ale to zdobywa się przez lata.

Jedyną zmianą jest gra lub jej brak. W poprzednich latach nie miałem tej ciągłości, nawet podczas mojego pierwszego pobytu w Juve. Ale miałem też tylko 19 lat. Im więcej grasz, tym jesteś spokojniejszy i tym więcej możesz myśleć o tym, co robić, gdy masz piłkę.

Jeśli Hiszpanii brakuje napastnika, myślę, że mogę nim zostać.

Morata asystował Sergio Canalesowi w meczu z Holandią w tym tygodniu, a tej wypowiedzi udzielił przed meczem Ligi Narodów UEFA przeciwko Szwajcarii.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi