Gracze Juve

einhard | 25 września 2020

Morata: To życiowa szansa

Alvaro Morata po raz kolejny będzie nosił koszulkę Juve z numerem 9. Dziś napastnik został zaprezentowany podczas konferencji prasowej, na której omawiał swój powrót do klubu.

PIERWSZA PRZYGODA W CZARNO-BIAŁYCH BARWACH

Odejście z Juventusu nie zależało ode mnie. Tak skonstruowana była umowa między klubami. Byłem szczęśliwy w Atletico, ale teraz ważne dla mnie jest to, że jestem tutaj. Przez lata utrzymywałem kontakt ze wszystkimi. Juve było wspaniałym wspomnieniem, a teraz ponownie podejmiemy razem nowe wyzwania.

POWRÓT DO JUVE

Moim dziecięcym marzeniem była możliwość gry dla Atletico i to się spełniło. Juve postawiło jednak na mnie i wspierało mnie, kiedy byłem jeszcze młodym piłkarzem i jestem za to wdzięczny. Z tego powodu również powrót tutaj był moim marzeniem. Cieszę się, że wróciłem. Wróciłem do Turynu jako osoba dojrzała pod każdym względem. Jestem we właściwym miejscu we właściwym czasie: wiem, co muszę zrobić, mam niezbędne doświadczenie. Juve to dla mnie życiowa szansa.

PIRLO JAKO TRENER

Wspaniale jest doświadczyć możliwości pracy z Pirlo w roli trenera po tym, jak był moim kolegą z drużyny. Już po dwóch pierwszych sesjach treningowych byłem pod wrażeniem tego, jak zarządzał grupą. Wie, jak zmusić nas do gry piłką. Jest idealną osobą dla Juve, a bycie trenerem było jego przeznaczeniem.

JAK MOCNY JUVE MA ATAK?

Mamy wiele opcji w ataku, będę musiał ciężko pracować i walczyć o miejsce w drużynie. Dam z siebie wszystko i będę robił wszystko to o co poprosi mnie trener. Chcę strzelać dużo goli, ale najważniejsze jest zwycięstwo zespołu. Jeśli ktoś myśli wyłącznie o indywidualnych nagrodach, to wybrał niewłaściwą dyscyplinę sportową. Kiedy byłem młodszy, zwracałem uwagę na krytyków, teraz się od tego odcinam. Wiem, że muszę ciężko pracować i mieć jasność co do tego, co mam robić.

GRA Z RONALDO

Znam Cristiano dość dobrze, wiem, że jest szczęśliwy, że tu jest. Dużo rozmawialiśmy, jeszcze zanim wróciłem. Powiedział też, że cieszy się z mojego przybycia.

ROZGRYWKI

Liga Mistrzów jest bardzo ważna dla Juventusu. Gdybyśmy mieli wygrać ją w tym roku, byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Chcemy ją wygrać. Śledziłem Serie A i jest to teraz bardzo konkurencyjna liga. Każde kolejne zwycięstwo jest coraz trudniejsze, a poziom stale rośnie.

Źródło: juventus.com / twitter.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

Ciekawe, gdzie Atletico przetransferuje tego zawodnika za rok? 😛

kubak
2 lat temu

Do nas. Na stałe. 😉

NR.17
NR.17
2 lat temu
Reply to  kubak

Ale my mamy się wzmacniać, a nie osłabiać co rok 😉

Przejdź do paska narzędzi