Prasa

einhard | 26 września 2018

Mou wypycha Pogbę z United?

Nasila się konflikt Paula Pogby i Jose Mourinho.

Pierwsze regularnie pojawiające się zgrzyty pomiędzy pomocnikiem i trenerem Manchesteru United mogliśmy zaobserwować już w poprzednim sezonie. Zawodnik często wyrażał swoje niezadowolenie w mediach i w zawoalowany sposób wspominał o chęci opuszczenia klubu.

Ostatecznie Pogba pozostał w Manchesterze, ale to nie oznacza końca konfliktu. Wspominaliśmy już, że również w ostatnim wywiadzie Francuz skarżył się na styl gry swojej drużyny.

Według angielskich źródeł na czele z The Times ubiegłego wieczoru Mourinho postanowił się zemścić, mówiąc Pogbie, że już nigdy nie będzie nosił opaski kapitańskiej na Old Trafford. Co gorsza, trener postanowił upokorzyć 25-latka publicznie, przekazując mu tę informację w szatni przed wszystkimi kolegami z drużyny.

Ponadto pomocnik oglądał z trybun wczorajszy mecz Pucharu Ligi Angielskiej z Derby County F.C, w którym Manchester United, pomimo wystawienia mocnego składu, nie zachwycił, odpadając z drugoligowcem po rzutach karnych.

W pomeczowej wypowiedzi Jose Mourinho odniósł się do powyższych plotek dotyczących odebrania Francuzowi przywileju noszenia opaski kapitańskiej: „To prawda. Podjąłem decyzję, iż Paul Pogba nie będzie już dłużej wicekapitanem. Nie chodzi o konflikt, to po prostu decyzja, którą mogę podjąć. Jestem menadżerem, to ja dałem mu możliwość bycia drugim kapitanem i to ja mogłem mu ją odebrać.”

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi