Inne

einhard | 27 lutego 2021

Napoli rozważa powrót Sarriego?

Według Tuttosport, Napoli rozważa ponowne zatrudnienie Maurizio Sarriego po zakończeniu bieżącego sezonu.

Toskański trener spędził w klubie spod Wezuwiusza trzy sezony między 2015 a 2018 rokiem. Był bliski wygrania Scudetto w rozgrywkach 2017-18, kończąc sezon Serie A z 91 punktami.

Sarri przeniósł się do Chelsea, w której wygrał Ligę Europy, a następnie trafił do Juventusu, gdzie zdobył mistrzostwo Serie A.

Stara Dama zwolniła 62-latka zeszłego lata, a wśród doniesień prasowych, dotyczących powodów tej decyzji najczęściej wskazywało się brak chemii z piłkarzami oraz odpadnięcie z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Lyonem.

Odejście Sarriego z Napoli miało być z kolei spowodowane sporem z Aurelio De Laurentiisem, a późniejsze przejście do Juve w zasadzie skreśliło trenera w oczach kibiców Napoli. Mimo to, podobno prezydent klubu rozważa powrót Sarriego do Neapolu pod koniec sezonu.

Gennaro Gattuso nie zostanie zwolniony przed końcem obecnych rozgrywek, ale prawdopodobnie nie poprowadzi Neapoli w kolejnym sezonie.

Umowa Sarriego z Juventusem warta 6 mln euro rocznie obowiązuje do czerwca 2022 roku, ale Stara Dama może wypowiedzieć umowę pod koniec obecnego sezonu, płacąc trenerowi rekompensatę w wysokości 2,5 mln euro.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi