Gracze Juve

einhard | 8 sierpnia 2020

Nedved i Paratici o meczu z Lyonem

Wiceprezes i dyrektor sportowy Juve zabrali głos jeszcze na chwilę przed pierwszym gwizdkiem meczu z Lyonem.

Pavel Nedved został zapytany przede wszystkim, czy ten wieczór jest tylko meczem, jak wiele innych, czy raczej dniem sądu dla tego projektu Juventusu?

Trudno nazwać to dniem sądu, ponieważ trenerzy, zawodnicy i dyrektorzy są oceniani za cały sezon – powiedział 47-latek Sky Sport Italia.

Musimy pozostać skupieni. Przed nami to bardzo trudne zadanie, ponieważ przegrywamy 1:0 z drużyną, która jest przyzwyczajona do gry na tym poziomie. To będzie bardzo trudne.

Myślę, że wszyscy musimy być zjednoczeni i dać z siebie coś więcej, ponieważ widzieliśmy pod koniec sezonu, kiedy wszystko było już jasne, że brakowało nam motywacji, nie pokonamy nikogo z takim nastawieniem.

Widziałem, że w tym tygodniu drużyna była skoncentrowana, w dobrej formie, po prostu musimy mieć dobry dzień i grać swoją piłkę.

Dybala jest dla nas podstawowym graczem. Widzieliśmy to podczas całego sezonu, zaliczał świetne występy przez cały rok. Oczywiście postaramy się jak najlepiej go wykorzystać tego wieczoru.

Również Fabio Paratici stanął w obronie Maurizio Sarriego jeszcze przed meczem z Lyonem.

Mamy nadzieję, że powtórzy się historia z Atletico Madryt. Bez fanów jest to trudne, ale nie jest to żadnym alibi, którego chcemy się trzymać – powiedział 48-latek.

To ważny mecz, mamy okazję dotrzeć do fascynującego Final Eight w Portugalii, co jest całkiem nowym formatem rozgrywek. Wszyscy mamy motywację i jesteśmy skupieni na tym spotkaniu.

Sarri powiedział, że podjęto już decyzję o jego przyszłości.

Sarri właściwie powtórzył to, co mówiłem wcześniej już trzy lub cztery razy. Osąd trenera, dyrektorów i zawodników, nigdy nie jest oparty na jednej grze. Opiera się na całym sezonie, dobrym lub złym.

Oczywiście nic się nie zmieniło. Przede wszystkim skupiamy się na tym spotkaniu i chcemy zagrać najlepiej jak potrafimy. Wszystko poza tym jest teraz nieistotne.

Słowa wypowiedziane przez Paraticiego i Pavela Nedveda sugerują, że dyrektorzy również nie są do końca pewni swoich stanowisk.

Kiedy jesteś w Juve, na twoich barkach spoczywa wielka odpowiedzialność, a noszenie jej jest przyjemnością. Nie możesz trzymać się alibi ani wymówek, nie możesz powiedzieć, że nie ma kibiców lub brakuje jakiegoś gracza – przyznał Paratici.

Jeśli wcześniej tego nie wiedziałeś, wkrótce dowiesz się tego tutaj. Bierzemy na siebie odpowiedzialność i chętnie to robimy. Wygraliśmy dziewiąte Scudetto z rzędu. Dotarliśmy do finału Coppa Italia i przegraliśmy tylko w rzutach karnych. Nic z tego nie jest oczywiste.

Juve jest mistrzem Włoch przez ponad 3000 kolejnych dni. Jesteśmy winni wszystkim, którzy pracują w tym klubie, aby nadal to celebrować i podziękować im za ich wysiłki.

Czy decyzja o zatrudnieniu Sarriego w Juve była podyktowana głównie jego sukcesem w Lidze Europy z Chelsea?

Sarri radził sobie bardzo dobrze przez kilka sezonów, nie tylko wygrał Ligę Europy. Pokazał dobrą piłkę i udowodnił, że zasłużył na bycie trenerem Juventusu.

Na koniec dyrektor Juve został zapytany o Cristiano Ronaldo.

Uważa, że ​​Liga Mistrzów to jego turniej. Ma inną atmosferę i czuje ją bardziej niż ktokolwiek inny.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
3 lat temu

Przychodzi Paratici w poniedziałek do siedziby Juve, a w progu walizki…😁

jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Liczę, że po takim spotkaniu dojdzie do czystek w szatni i pozbędziemy się wszystkich balastów i niewypałów piłkarskich. Niech zwolnią Sarriego, ale tylko wtedy, gdy jego następca nie będzie musiał wymyślać cudawianków, aby jakkolwiek zbalansować ten drewniany i przereklamowany team.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi