Gracze Juve

einhard | 21 października 2019

Nicchi: Ręka de Ligta? Nie żartujmy sobie

Prezes stowarzyszenia włoskich sędziów Marcello Nicchi twierdzi, że piłka zagrana ręką przez Matthijsa de Ligta nie mogła być podstawą do podyktowania rzutu karnego.

Ta sytuacja, zgodnie z przepisami, nigdy nie była jedenastką – powiedział prezes AIA na antenie Radia Anch’io Sport.

Zasady są jasne. Chciałbym, aby fani je zrozumieli i zaakceptowali, że takie są zasady i dokładnie tak powinny wyglądać decyzje podejmowane na ich podstawie.

Kto myśli, że zasady są stosowane na podstawie tego jaką koszulkę nosi piłkarz, powinien przestać przychodzić na mecze.

Sędziowie świetnie sobie radzą i dobrze stosują się do zasad. Problem polega na czymś innym: eksperci nie znają zbyt dobrze nowych zasad. Opinia publiczna uważa, że w przypadku piłek zagranych ręką jest za dużo zamieszania, ale wszystko jest bardzo jasne.

Dużo mówimy o rasizmie i innych sprawach, ale nie dziwi nas już atakowanie i obrażanie sędziego. Na to przestaliśmy już reagować, a podczas meczów niższych lig ataki ustne potrafią zamienić się nawet w kopnięcia i uderzenia.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Mnie za to zastanawia dlaczego cała Italia analizuje rękę de Ligta, a taka cisza była po symulkach Mertensa na inaugurację z Fiorentiną i skandalicznej decyzji sędziego VAR. Jakoś wtedy nie słyszałem słowa o działaniu systemu VAR, a teraz narodowa dysputa.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi