Liga Mistrzów

einhard | 21 września 2018

Niebawem decyzja w sprawie Ronaldo

UEFA oficjalnie potwierdziła, że ​​wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Cristiano Ronaldo w związku z czerwoną kartką, otrzymaną w meczu z Valencią.

Portugalczyk został wyrzucony z boiska po zaledwie 29 minutach gry, po interwencji sędziego za bramkowego.

Bezpośrednia czerwona kartka skutkuje zawieszeniem na jeden mecz, ale komisja kontroli, etyki i dyscypliny może jednak nałożyć na zawodnika dodatkowe zawieszenie, jeśli jego przewinienie zostanie uznane za wystarczająco poważne.

Wczoraj UEFA potwierdziła, że ​​”po pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA zostało wszczęte postępowanie dotyczące spotkania pomiędzy Valencią CF i Juventus Football Club (0-2), rozegranego 19 września w Hiszpanii„.

Sprawa zostanie rozpatrzona 27 września i jest to standardowa procedura. Nie oznacza to również, że CR7 z marszu podlegać będzie dodatkowemu zawieszeniu i najprawdopodobniej zostanie zawieszony na jedno spotkanie, o czym donoszą włoskie i angielskie media.

Prasa uważa również, że Juventus spróbuje odwołać się od czerwonej kartki, ale wygrana będzie bardzo trudna, ponieważ klub będzie musiał udowodnić, że sędzia popełnił oczywisty i rażący błąd.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi