Inne

tItOveN | 10 maja 2020

Nowe logo: koniec okresu przejściowego?

Juventus najprawdopodobniej odchodzi już od słowa „Juventus”, dopisywanego powyżej logo. 

Zwrócono uwagę, że na projektach nowych koszulek, jak i tych wydanych kilka miesięcy temu przy współpracy z Palace znakowi towarowemu Juventusu nie towarzyszy już nazwa „Juventus”.

W związku z tym spekuluje się, że swoisty okres przejściowy dobiega końca, a logo nabyło już wystarczającą siłę rozpoznawczą, pozwalającą na zrezygnowanie z opatrywania go nazwą klubu.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Niby logo daje wiele możliwości, jeśli chodzi o projektowanie naszych produktów, ale… Przecież niektóre ubrania, gdzie próbuje się z logo zrobić wzór lub gdzie jest ono centralnym punktem projektu wyglądają tragicznie (dla przykładu, ten golf biało-czarny).

OldLady
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Akurat moim zdaniem ten golf był zarąbisty. Ciekawe jak się sprzedawał bo to ciuch raczej dla odważnych. Mnie zastanawia jedno – Juventus miał przetrzeć tutaj szlak dla innych, ale póki co nikt tym szlakiem nie podąża. Nie zauważyłem by kluby zmieniały herby na loga jak my. Pewne uproszczenia wzorów są – ale nie tak radykalne jak nasze. Ciekawe kto ma rację i jak to będzie oceniane za 10 – 20 lat – czy jak przykry epizod czy faktycznie jako innowację, która się sprawdza.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  OldLady

Moim zdaniem ciuch na co dzień, gdy nie zależy nam na sportowym looku, powinien mieć dobrze wyważone proporcje. W przypadku odzieży identyfikującej z klubem, ta identyfikacja powinna być trochę dyskretna, zapewniająca taką codzienną elegancję. Natomiast ten golf wręcz promieniuje logiem, a co za tym idzie od razu określonymi wartościami. Wiadomo, na imprezę sportową lub spotkanie przy meczu jak znalazł; na inne okazje – przeciwnie. No, ale gusta są różne, ja w każdym razie nie znalazłem jeszcze żadnego ciucha na co dzień w sklepie Juve, który w pełni by mi się podobał (mimo że takie posiadam, ale z zakupu do końca… Czytaj więcej »

OldLady
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Są gusta i guściki, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje. Mnie tam się pewne rzeczy podobały (np. t-shirty), a pewne mniej. Mniejsza już z tym. Kończąc ten wątek uważam, że powinny przemówić liczby, a te raczej bronią pomysłu na logo.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  tItOveN

Jasne, co kto woli. Niemniej, czekam na dzień w którym hojniej wspomogę klubową kasę:D Ale jeśli mam wydawać niemałe pieniądze na klubową odzież, to po prostu wzór musi mnie w pełni przekonywać.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi