Juventus U23

Gryfel | 9 lipca 2021

Nowe talenty do obrony

Jak podaje Romeo Agresti, Juventus jest o krok od sprowadzenia dwóch młodych obrońców Tarika Muharemovica i Deana Huijsena.

Tarik Muharemovic, ma dołączyć do Juventusu jako wolny agent. Wcześniej reprezentował barwy austriackiego Wolfsberger. Ma podpisać czteroletni kontrakt z zespołem z Turynu.

O Holendrze Deanie Huijsenie pisano już w maju, ale w najbliższych dniach ma przejść przez testy medyczne i dołączyć do zespołu. Obaj gracze prawdopodobnie zasilą drużynę U23, aby zebrać więcej doświadczenia.

Większe nadzieje wiązane są z Holendrem urodzonym w 2005 r. Media porównują go do De Ligta ze względu na narodowość, pozycję, 195 cm wzrostu, dobrą grę nogami i występy z numerem 4 na plecach. W zeszłym sezonie, były gracz Malagi rozegrał 31 spotkań w zespołach juniorskich i strzelił 8 bramek. Co ciekawe, ze względu na umiejętności techniczne wykonywał on rzuty karne w swoim zespole. Huijsen zebrał tylko 4 żółte kartki, co jest wyznacznikiem czystej gry i opanowania. Obecnie w swojej kategorii wiekowej Holender nie ma sobie równych, głównie ze względu na uwarunkowania fizyczne, jednak aby grać na najwyższym poziomie potrzebuje doświadczenia i zwiększenia masy mięśniowej. Charakteryzuje się również dużą inteligencją, dobrym czytaniem gry i interwencjami w tempo.

Źródło: twitter.com/romeoagresti
www.youtube.com/emiscouting

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadio
11 miesięcy temu

Pamiętam jak bylo zachwycanie się że Rugani to elegancki i opanowany obrońca, bo praktycznie kartek nie łapie.. Cóż 😉

Bad_Magick
11 miesięcy temu

Ja dalej nie mogę uwierzyć jak mogliśmy oddać Romero na takich warunkach. Już za samą tą transakcje Fabio powinien polecieć. I oczywiście mogło być różnie, mogło się okazać że Romero jest słaby, a Demiral to kozak (a nie odwrotnie) ale żeby nie zabezpieczyć sobie możliwości odkupu? Ehh.

A tych młodych to my coś nie potrafimy szkolić więc zlewam temat. Ktoś poza Marchisio nam się udał w tym tysiącleciu?

Bad_Magick
11 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Pogba przychodził do pierwszego zespołu od razu, wg mnie to się nie liczy.

wojojuve
11 miesięcy temu
Reply to  Bad_Magick

Jeśli pisząc pierwszy skład masz na myśli drużynę seniorów, a nie wyjściowa 11 to ok, ale wynikało to z tego, że nie było jeszcze wtedy U23, a jednak na Primaverę był za dobry. Moim zdaniem przychodził z podobnymi oczekiwaniami i reputacją jak Rovella i wielu innych. Pogba po prostu wykorzystał w 100% swoją szansę, jaką była kontuzja Marchisio. Wtedy mieliśmy żelazną trójkę MVP + 2 porządnych zmienników, a Pogba miał być utalentowanym uzupełnieniem i nikt nie spodziewał się, że tak szybko zaskoczy.

Kurczi
11 miesięcy temu
Reply to  Bad_Magick

„żeby nie zabezpieczyć sobie możliwości odkupu?” ale wiesz że druga strona by musiał się na to zgodzić? Nie wiesz jakie były priorytety w tamtym okresie. Może dzięki takim ruchom w przyszłości z Atalantą będzie się łatwiej prowadziło negocjacje.

Bad_Magick
11 miesięcy temu
Reply to  Kurczi

Tak, a Milan wykupi Higuaina 😛

Przejdź do paska narzędzi