Gracze Juve

Kurp | 18 stycznia 2020

Odszedł Pietro Anastasi

Smutna wiadomość objęła przed chwilą całe piłkarskie Włochy. Ze względu na nowotwór w wieku 71 lat zmarł były zawodnik Juventusu oraz kadry Azzurrich Pietro Anastasi. Uważany za jednego z najlepszych atakujących lat 70 ubiegłego wieku Anastasi wygrał trzykrotnie w białoczarnej koszulce Scudetto oraz turniej Mistrzostw Europy z kadrą Italii w 1968 roku.

Sycylijczyk rozpoczynał swoją piłkarską karierę w Varese i dzięki występom w tym klubie był pożądanym zawodnikiem przez większość najlepszych włoskich potęg. Anastasi finalnie trafił do Juve, w którym występował w latach 1968-1976. Zawodnik rodem z Catanii zagrał oficjalnie w koszulce Bianconerich w 303 meczach, w których zdobył 130 bramek. Następnie przeniósł za rekordową wówczas kwotę 650 milionów lirów do Interu, z którym wygrał Coppa Italia.

W kadrze Włoch Anastasi wystąpił 25-krotnie i zdobył w niej 8 bramek. Po zakończonej karierze piłkarskiej podjął się szkolnictwa juniorów oraz został komentatorem telewizyjnym.

 

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
2 lat temu

Bardzo przykra wiadomość. Pietro Anastasi, to bez wątpienia ważna postać w historii Juventusu, legenda klubu. Rzecz jasna, miałem okazję oglądać jego popisy dzięki materiałom archiwalnym, niemniej jednak wystarczyły one do tego, ażeby wyrazić sobie pogląd, że mieliśmy do czynienia z klasycznym snajperem, silnym, i co istotne, skutecznym, o czym zresztą wspomniano w wiadomości powyżej. Odeszła ważna postać Juventusu, ale dzięki swoim osiągnięciom na stałe zagościł w sercach kibiców Juventusu na całym świecie.

Przejdź do paska narzędzi