Oficjalnie

Gryfel | 19 czerwca 2022

Oficjalnie: Atalanta wykupiła Demirala

Juventus na swojej stronie internetowej poinformował oficjalnie o definitywnej sprzedaży Demirala:

Turyn, 19 czerwca 2022 – Juventus Football Club S.p.A. informuje, że w następstwie umowy podpisanej 6 sierpnia 2021 roku Atalanta B.C. S.p.A. skorzystała z prawa opcji na definitywne nabycie praw do rejestracji zawodnika Merih Demiral za kwotę 20 milionów euro, płatną w ciągu 4 lat, która może wzrosnąć o kolejne 2,5 miliona euro w przypadku osiągnięcia określonych celów sportowych w trakcie trwania kontraktu.

Umowa przewiduje również premię na rzecz Juventusu w wysokości 10% kwoty wynikającej z jakiegokolwiek przyszłego zbycia (czasowego lub ostatecznego) praw do usług piłkarza na rzecz klubu trzeciego w porównaniu z kwotą już zapłaconą przez Atalantę na rzecz Juventusu.

Operacja ta przyniosła pozytywny efekt ekonomiczny w wysokości około 11,2 mln EUR.

źródło: Juventus.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
10 dni temu

Cieszy wpis tych 10 procent. Wartałoby dołożyć te powiedzmy 20 na na dziczka z Neapolu.

Kurczi
9 dni temu
Reply to  OldLady

Raczej trochę więcej. 20mln płatne w 4 ratach 😉 cieszy natomiast że wyjdzie z tego nie aż tak mały pieniądz jak za obecną jakość piłkarza, a i w księgach wyjdziemy na plus.

BezPrzesady
9 dni temu

Dobry obrońca, silny, waleczny. Nie pogniewałbym się gdyby został, z drugiej strony kasa niezła i potrzebna, a do topu Turkowi jeszcze trochę brakuje.

Last edited 9 dni temu by BezPrzesady
Przejdź do paska narzędzi