Gracze Juve

einhard | 28 stycznia 2021

OFICJALNIE: Ake zawodnikiem Juventusu

Juventus sfinalizował umowę z Olympique Marsylia w sprawie ostatecznego przejęcia praw zawodniczych do Marleya Aké, napastnika urodzonego w 2001 roku, który przybywa do Juventusu po rozegraniu 13 meczów w drużynie francuskiej: dziewięciu w Ligue 1 i czterech w Lidze Mistrzów.

W przeciwnym kierunku udaje się Franco Tongya, pomocnik urodzony w 2002 roku. Tongya opuszcza Juventus po 11 latach w klubie, przechodząc przez sektor młodzieżowy, który doprowadził go do zdobycia mistrzostwa U15 i debiutu w koszulce Juventusu U23.

Poniżej znajduje się oficjalna informacja prasowa:

Juventus Football Club S.p.A. informuje, że następujące umowy zostały sfinalizowane z Olympique de Marseille SASP:

  • Definitywne nabycie praw do rejestracji zawodnika Marley Aké za kwotę 8 milionów euro płatnych w ciągu trzech lat obrotowych. Juventus i zawodnik podpisali 5-letnią umowę o pracę, ważną do 30 czerwca 2025 roku;
  • Definitywne zbycie praw do rejestracji gracza Franco Tongya za kwotę 8 milionów euro płatnych w ciągu trzech lat obrotowych. Efekt ekonomiczny tej transakcji jest dodatni i wynosi około 8 mln euro.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

Rany, nie wiedziałem, że tak oszczędzamy kasę, że nawet press room czy inne pomieszczenie w którym nasz nowy nabytek podpisywał kontrakt, nie jest ogrzewany w czasie pandemii (wiadomo, z uwagi na ograniczenia nie przebywa w nim tyle osób i tak regularnie jak niegdyś, więc to uzasadnione):D A może mniejszy ślad węglowy chcemy pozostawić, hmm?:D

kubak
3 lat temu

A mnie bardziej zastanawia, czego chłopak z pierwszej drużyny OL, grający w Ligue 1 i LM, szuka w JU23 w Serie C?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi