Oficjalnie

Hu Kers | 20 grudnia 2018

Oficjalnie: Alex Sandro 2023

Obrońca przedłużył swój kontrakt ze Starą Damą, czym z pewnością uspokoił wielu fanów Mistrza Włoch.
 
Po transferze do Turynu w 2015 roku Brazylijczyk przyznał, że „Fani mogą być pewni, że dostaną gracza, który zawsze da z siebie 100%, by wygrać”. Nie można kwestionować tych słów na podstawie tego, co Brazylijczyk do tej pory prezentował w koszulce Juventusu – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.
 
Niemal w każdym spotkaniu, Alex Sandro był kluczową postacią drużyny, która wygrała trzy dublety z rzędu. Od czasu przenosin z Porto prezentował on postawę pełną jakości, intensywności, precyzji, a przy tym równą i doskonałą formę.
 
Do tej pory obrońca rozegrał 134 spotkania w Biało-czarnej koszulce, strzelając 9 bramek. Na przestrzeni całego swojego pobytu w Turynie rozegrał on najwięcej spotkań ze wszystkich defensorów, 127 razy dośrodkowując w pole karne rywali i notując 18 asyst
 
Moc, technika, dynamika i wizja. Alex Sandro to piłkarz kompletny. Odzyskał najwięcej piłek (724), a pod względem dryblingów (220) zajmuje drugie miejsce w drużynie. W samej Serie A aż 13-krotnie asystował on kolegom, tworząc 142 sytuacje bramkowe.
 
Poza umiejętnościami piłkarskimi wykazywał on się zawsze również profesjonalizmem oraz zaangażowaniem, które wkładał w każdą sesję treningową, każde spotkanie i w każdą chwilę w rodzinie Bianconerich. Dokładnie tak jak obiecał w 2015 roku.
Dziś zobowiązał się, by nadal przeć do przodu, wygrywać spotkania i zdobywać trofea.
 
Źródło: juventus.com
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi