Oficjalnie

tItOveN | 28 maja 2021

OFICJALNIE: Andrea Pirlo zwolniony z funkcji trenera

To już oficjalne, po jednym roku kończy się przygoda Andrei Pirlo w roli szkoleniowca.

Wszystko układa się w jedną całość. Już za parę chwil powinniśmy przywitać, nowego-starego trenera Massimilano Allegriego.

Pożegnanie ze strony Juventusu:

Dziękujemy, Andrea.

To są pierwsze słowa, które wszyscy musimy wypowiedzieć na koniec tego szczególnego, wspólnego doświadczenia.

Kilka miesięcy temu Andrea Pirlo, ikona światowego futbolu, rozpoczął swoją nową przygodę, pierwszą w roli trenera.

Wykazał się przede wszystkim odwagą, a także świadomością własnych możliwości, zwłaszcza w okresie naznaczonym tysiącami trudności, gdy świat zmuszony jest, przez pandemię, do poznawania rzeczywistości na nowo, dzień po dniu.

Pirlo rozpoczął pierwsze kroki w tym, co bez wątpienia stanie się kiedyś wspaniałą karierą trenerską. To przygoda, w której stara się, i często mu się to udaje, przenieść swoje idee i doświadczenie Mistrza na boisko – tym razem bądąc po „drugiej stronie” barykady. 

Powodzenia na przyszłość, która z pewnością będzie wspaniała!

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
domo75
2 lat temu

Słuszna i jedyna decyzja!
Z niecerpliwościa czekam na potwierdzenie Maxa

FORZA Juve!

Rouge
2 lat temu

Niestety, ale nie był gotowy na objęcie Juve, zwłaszcza po tak tragicznej końcówce sezonu z Sarrim i braku okresu przygotowawczego.
Niemniej jednak życzę mu powodzenia i fajnie byłoby go zobaczyć jeszcze kiedyś u nas, jak nabierze doświadczenia i okrzepnie w nowej dla siebie roli.

OldLady
2 lat temu

Decyzja słuszna. Nie widać było pomysłu w grze, drużyna nie rozwijała się, a miała jedynie zrywy. Dzięki tym zrywom ugrała 4 miejsce, a bardziej dzięki frajerstwu rywali z Neapolu. Solidna końcówka sezonu ( poza wtopą z Milanem) nie może przesłaniać obrazu bardzo słabego Juventusu, który w zasadzie dryfował, a nie był sterowany.

Szkoda, że Pirlo tonie, choć koło ratunkowe ma rzucić mu Sassuolo i oby tam sobie poradział. Kiedyś może do nas wróci chyba, że zadra w sercu jest za duża.

Last edited 2 lat temu by OldLady
damek86
2 lat temu

Mimo wszystko dzięki Andrea za ten sezon. Choć uważałem, że już w grudniu powinien polecieć, na koniec coś do gabloty włożył. Patrząc się na suchy wynik na koniec sezonu, jak na amatora spisał się przyzwoicie.
Powodzenia, może za jakiś czas pokaże, że ma potencjał na wielkiego trenera.

Gregor del Ptasior
2 lat temu

Nie mogło być inaczej. Niestety Pirlo nie jest gotów do prowadzenia zespołu z najwyższej półki. Brakuje mu umiejętności reagowania i narzucenia zespołowi jakiegoś konkretnego planu taktycznego, zamiast tego co mecz to inna koncepcja i zawodnicy się gubią. Andrea potrzebuje na spokojnie pozdobywać doświadczenie w klubach niższej rangi, gdzie presja na wynik będzie o wiele mniejsza. My potrzebujemy trenera z doświadczeniem i sukcesami. Powodzenia Jędrku!

luque10
2 lat temu

Jedyna słuszna decyzja.
Byłem przeciwny zatrudnieniu Andrei, ale jak już zaczął prowadzić Juve, doszukiwałem się usprawiedliwień. Niestety za każdym razem Andrea pogłębiał dołek, który kopał pod sobą.
Nie był gotowy na Juventus, może w innym, mniejszym klubie da radę pokazać swoją wizję.
Mimo wszystko oceniam go pozytywnie ( poczekajcie z hejtem 😎), jak na kogoś kto nie miał styczności z trenerką, a objął klub który musi wygrywać. 2 puchary, 4 miejsce. Andrea dobrze się spisał, jak na nowicjusza. Problem w tym, że jak na trenera Wielkiego klubu już nie.
Powodzenia!

Bad_Magick
2 lat temu

Uuufffff. Naprawdę się bałem, że po ostatnich sukcesach Andrea zostanie z nami. Czy to będzie Max czy Zizou to już bez znaczenia, ważne że będzie to ktoś z doświadczeniem. A Pirlo chętnie powitam ponownie za kilka lat.

pogon
2 lat temu

Dzięki za dwa puchary, ale to była zbyt głęboka woda dla Andrzeja. Może jeszcze będzie wybitnym trenerem i tego mu życzę, ale nie było jeszcze trenera z zerowym doświadczeniem, który by z sukcesem prowadził drużyny z topu Europy (a za taką mimo wielu problemów uważam kadrę Juve). Najważniejsze, że jakoś się udało awansować do LM, reszta będzie historią.

Orient
2 lat temu

Zwolnienie tego pana było tak oczywiste, że to oficjalne potwierdzenie wydaje mi się formalnością. Popełniono błąd i ten sezon był na to dowodem. Czas zakończyć bzdurne eksperymenty i wrócić do wygrywania.

Gregor del Ptasior
2 lat temu

Jest oficjałka o zatrudnieniu Maxa!!! <3

IGi
IGi
2 lat temu

Księżnik już pewnie bije konia 🤣🤣🤣

anavrin_
2 lat temu

Tak jak uważam, że Pirlo na tę chwilę po prostu jest za słabym trenerem by pracować w Juventusie (A), tak twierdzę, że w przyszłości może być naprawdę dobrym trenerem. W tym sezonie popełnił sporo błędów, których wyliczaniem zajmowaliśmy się pod newsami meczowymi. Niemniej, parę fajnych zagrywek trenerskich też pokazał. To nie jest, że to zupełny nieudacznik. To po prostu człowiek – póki co – bez doświadczenia (choć po tym sezonie już pewne ma, na pewno mu się przyda w przyszłości), a ono jest kluczowe by prowadzić duże kluby. Nie jest też tak, że jakoś Pirlo krzywdzimy tym zwolnieniem. Obie strony… Czytaj więcej »

Pejo
2 lat temu

Trochę szkoda Pirlo bo lubię typa, no ale bez doświadczenia nic nie jest wstanie zdziałać. Chciałbym żeby za jakiś czas wrócił i zaczął wygrywać trofea. Teraz czas zmian i myślę że gorzej już być nie może. Teraz tylko czekam na oficjalne potwierdzenie Allegrego w Juve i rewolucję w składzie które od długich lat są potrzebne.

andi
2 lat temu

Jak czytam, że co poniektórzy jeszcze mu dziękują za całoroczną, uprawianą chałturę, to brak mi słów. Ten Pan, to powinien oddać zarobione pieniądze i grzecznie przeprosić, że cały rok męczyliśmy wzrok oglądaniem tego czegoś.

wojojuve
2 lat temu

Miałem nadzieję, że Pirlo zostanie w roli asystenta, ale najwidoczniej taka opcja nie jest dla niego korzystna, albo Allegri woli mieć kogoś wybranego przez siebie. Powodzenia Pirlo!

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

Proponuję zadzwonić do Conte lub Gattuso, jak powinno rozpoczynać się karierę trenerską. Małe kroczki, Panie Andrea. Widzimy się za kilka lat 🙂

juvefun
2 lat temu

Za wcześnie Pirlo trafił na bardzo głęboką wodę to nie jest jeszcze jego czas. Dzięki za sezon i życzę sukcesów które wierzę że jak nabierze doświadczenia przyjdą.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi