Gracze Juve

einhard | 6 sierpnia 2021

OFICJALNIE: Atalanta wykupuje Romero z Juve

Atalanta oficjalnie aktywowała opcję wykupu Cristiana Romero z Juventusu.

Turyn, 6 sierpnia 2021 – Juventus Football Club S.p.A ogłasza, że Atalanta B.C. S.p.A., w wyniku umowy podpisanej 5 września 2020 roku, skorzystała z opcji ostatecznego nabycia praw rejestracyjnych gracza Cristiana Romero za kwotę 16 mln euro, która ma zostać wypłacona w ciągu trzech lat obrotowych.

Operacja ta generuje negatywny efekt ekonomiczny w wysokości około 4,8 miliona euro w roku obrotowym 2020/2021 ze względu na częściowy odpis wartości księgowej netto praw rejestracyjnych gracza – poinformowała Stara Dama w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu.

Atalanta początkowo pozyskała Romero w ramach dwuletniego wypożyczenia za jedynie 2 mln euro. Jak czytamy powyżej La Dea skorzystała z opcji wykupu piłkarza, robiąc to rok przed końcem wypożyczenia. Piłkarz nie pozostanie jednak w Bergamo, ponieważ zgodnie z informacjami medialnymi Atalanta prawie potroi kwotę zainwestowaną w obrońcę, sprzedając go za 50 mln euro plus 5 mln euro bonusów do Tottenhamu Hotspur.

Co ciekawe, zarówno wypożyczenie Romero do Atalanty, jak i nadchodzący wielkimi krokami transfer 23-latka do Tottenhamu zostały przeprowadzone przez tego samego człowieka: byłego dyrektora Juve i obecnego dyrektora Tottenhamu, Fabio Paraticiego.

Źródło: juventus.com / własne

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
robertob
10 miesięcy temu

Atalanta już tą lukę załatała Demirelem :/ My zostaniemy z elektrycznym Ruganim i Chiellinim, który będzie miał w kluczowych momentach kontuzje :/

Przejdź do paska narzędzi