Transfery

einhard | 6 czerwca 2019

OFICJALNIE: Buffon odchodzi z PSG

Paris Saint-Germain poinformowało, że Gianluigi Buffon nie pozostanie w klubie na sezon 2019/20.

Po wspólnych dyskusjach Paris Saint-Germain i Gianluigi Buffon zgodzili się nie odnawiać kontraktu bramkarza, który wygasa 30 czerwca 2019 roku. – czytamy w oświadczeniu.

Paris Saint-Germain miało zaszczyt posiadać w składzie największego bramkarza w historii futbolu, zdobywcę Pucharu Świata 2006 roku, z wieloma indywidualnymi nagrodami. Klub życzy również niezapomnianemu „Gigiemu” wszystkiego najlepszego w projektach, które teraz na niego czekają.

Co ciekawe, wypowiedź Buffona wydana na jego osobistym Instagramie i ta opublikowana na stronie internetowej PSG nieco się od siebie różnią, ponieważ usunięto kilka fraz.

Dziś moja przygoda poza Włochami dobiega końca. PSG zaproponowało odnowienie kontraktu, którego nie chciałem zaakceptować, popychany przez moje pragnienie przygotowania się na nowe osobiste doświadczenia i nowe wyzwania zawodowe.

To sformułowanie sugeruje, że Buffon zdecydował się przejść na emeryturę, albo nadal będzie grał we Włoszech, gdzie jest łączony z powrotem do swojego pierwszego klubu — Parmy.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi