Inne

einhard | 15 października 2020

OFICJALNIE: Cherubini nowym dyrektorem piłkarskim

Juventus ogłosił reorganizację struktur klubowych i potwierdził Federico Cherubiniego jako nowego dyrektora piłkarskiego.

Proces przeglądu modelu operacyjnego i organizacyjnego, który rozpoczął się w maju 2020 roku będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach – czytamy w oświadczeniu klubu.

Juventus ogłasza również przyjęcie nowej struktury organizacyjnej, która przewiduje koncentrację działalności klubu w dwóch makrostrukturach: Football Area i Business Area.

Koordynacja każdego obszaru jest przypisana do dyrektora zarządzającego, który podlega bezpośrednio prezesowi wykonawczemu, Andrei Agnellemu: Fabio Paratici z obszaru piłki nożnej i Stefano Bertola z obszaru biznesowego.

Giorgio Ricci będzie nadal pełnił funkcję dyrektora ds. Przychodów; Stefano Bertola funkcję pro-tempore dyrektora finansowego, a także menedżera odpowiedzialnego za sprawozdawczość finansową przedsiębiorstw zgodnie z art. 154-bis konsolidacyjnej ustawy o finansach (dekret z mocą ustawy nr 58/1998).

Federico Cherubini przyjmuje rolę dyrektora ds. Piłki Nożnej i będzie podlegał bezpośrednio Fabio Paraticiemu, który ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za pierwszą drużynę.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojojuve
3 lat temu

Po tytule myślałem, że zajmie miejsce Paraticego.

Apo
Apo
3 lat temu
Reply to  einhard

Chyba Ci się coś pomieszało. Nie wnikam.

jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Tytuł dyrektora ds. Piłki Nożnej jest zajebisty. Fajnie, jakby nasz rząd zmienił np. takiego ministra finansów na dyrektora ds. Pieniążków.
Czym taki dyrektor ma się w ogóle zajmować? Czy przypadkiem nie jest nim już Pirlo?
Btw. Paratici troszkę pozamiatał w tym okienku transferowym i zasłużył na utrzymanie swojej pozycji. Może i Inter nakupowal doświadczonych piłkarzy, ale jeżeli nie wygrają teraz Scudetto, to cofną się w rozwoju o jakieś 5 lat, gdy my będziemy mieli nadal młodziutką kadrę. Oby tylko Pirlo nie okazał się przerostem formy nad treścią, bo skład mamy głównie pod jego 3421.

stofel
stofel
3 lat temu

Cherubini są, jeszcze Serafini i paka nieziemska

Bad_Magick
3 lat temu
Reply to  stofel

Śmiechłem 😀

OldLady
3 lat temu
Reply to  stofel

Powiedziałbym, że niebiańska.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi