Prasa

einhard | 29 czerwca 2023

OFICJALNIE: Claudio Chiellini kierownikiem NextGen Area

Claudio Chiellini, brat byłego obrońcy Juventusu, wraca na Allianz jako szef NextGen Area.

Chiellini zostanie szefem NextGen Area od 1 lipca. Po dwóch sezonach pełnienia funkcji dyrektora sportowego Pizy w Serie B, powrót Chielliniego rozpoczyna jego nową podróż z ekipą Bianconerich, która rozpoczęła się w 2014 roku i zakończyła w czerwcu 2021 roku – zakomunikował w oficjalnym oświadczeniu Juventus.

W ciągu dwóch sezonów pobytu Claudio w Pizie, toskański klub zajął trzecie miejsce w drugiej lidze, ale marzenie o awansie skończyło się na ostatnim etapie, w finale barażowym z Monzą po dogrywce; podczas gdy w poprzednim sezonie drużyna zajęła 11 miejsce, tracąc dwa punkty do strefy play-off.

Teraz czas na jego powrót do Juventusu, aby przejąć kontrolę nad kluczowym aktywem klubu, Next Gen, projektem, którego narodzin był świadkiem i którego był koordynatorem przez trzy sezony, pierwsze lata jego istnienia.

W swoim pierwszym doświadczeniu z Juventusem, oprócz pracy z drugą drużyną, nadzorował również koordynację wypożyczonych graczy, najpierw w roli koordynatora wypożyczonych graczy, a następnie jako menedżer wypożyczonych graczy.

Witaj z powrotem, Claudio!

Chiellini poprowadzi tym samym projekt drużyny Juventusu B, zwany NextGen, grającej we włoskiej Serie C. Poprzednim dyrektorem sekcji był Giovanni Manna, który awansował do drużyny seniorskiej.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi