Coppa Italia

einhard | 12 czerwca 2020

OFICJALNIE: Juve-Milan już dziś!

Coppa Italia otrzymała wreszcie zielone światło i już dziś będziemy świadkami rewanżu pomiędzy Juventusem i Milanem.

Chociaż daty i godziny spotkań półfinałowych były znane opinii publicznej od dawna, to nie zostały oficjalnie zaakceptowane przez premiera Giuseppe Conte.

Wczoraj wieczorem, niecałe 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania Juve-Milan, Conte ogłosił, że podpisał dekret zezwalający na rozpoczęcie rozgrywek.

Właśnie podpisałem nowy DPCM (dekret rządowy), który zezwala na wznowienie wydarzeń sportowych, zawodów, a zatem również spotkań Coppa Italia za zamkniętymi drzwiami i zgodnie z wydanymi protokołami w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa – powiedział premier Conte.

Z drugiej strony amatorskie sporty kontaktowe, w tym futbol pięcioosobowy, będą musiały poczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie.

Od 25 czerwca amatorskie sporty kontaktowe zostaną wznowione, a raczej będzie możliwość ich wznowienia, jeśli władze regionalne uznają, że istnieją ku temu odpowiednie warunki.

 

Aktualizacja:

W końcu doczekaliśmy także oficjalnego komunikatu klubu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucky13131313
2 lat temu

Chwała Bogu i partii:D

Hu Kers
Admin
2 lat temu

To było oczywiste.

Imho w chwili ogłoszenia terminów, wszystko było ustalone, po prostu nie chcieli podawać zbyt wcześnie zapewne, jako środek ostrożności. Jakby info wleciało tydzień temu, że Puchar Włoch gra, to z miejsca mogliby ludzie chcieć organizować jakieś turnieje, czy bóg wie co jeszcze by Włosi wymyślili. Ogłoszenie w ostatniej chwili zapobiega wydarzeniom podczas nadchodzącego weekendu.

Pamiętajmy, że oficjalnie do 14-ego był zakaz wydarzeń sportowych i nie mogli oficjalnie oglosic meczów 12-ego i 13-ego czerwca. Pisałem, że potrzeba podpisu na „jakimś” papierku, no i oficjalnie został on złożony.

Przejdź do paska narzędzi