Inne

einhard | 4 grudnia 2020

[AKTUALIZACJA] Sprawa Suareza: Możliwa relegacja Juve do Serie B!

Prokuratura w Perugii potwierdziła, że ​​Juventus jest przedmiotem dochodzenia w sprawie Luisa Suareza.

Napastnik był łączony z Juventusem, chociaż Stara Dama wykorzystała już wcześniej wszystkie dostępne miejsca dla graczy spoza UE. Suarez zdał egzamin na Uniwersytecie w Perugii i uzyskał włoskie obywatelstwo chociaż ostatecznie przeszedł do Atletico Madryt.

We wrześniu rozpętała się jednak afera dotycząca nieprawidłowości, które miały być związane z egzaminem. Zapoczątkowała ją La Repubblica, która poinformowała, że wszczęto śledztwo wobec pięciu pracowników uniwersytetu, w tym rektora. Gazeta opublikowała również rzekome rozmowy podsłuchane przez policję podczas śledztwa, w których nauczyciel przygotowujący Suareza do egzaminu powiedział koledze, że Urugwajczyk „nie potrafi powiedzieć nawet słowa”. Suarez miał znać jednak wszystkie pytania i dzięki temu egzamin zdał w zaledwie 15 minut. W dodatku egzamin w jego przypadku składał się tylko z części ustnej, podczas gdy inne osoby ubiegające się o obywatelstwo, przystępujące do analogicznego egzaminu tego samego dnia w Rzymie musiały uczestniczyć również w trwającej dwie i pół godziny części pisemnej.

Prokuratura Perugii potwierdziła dziś, że Rektor Uniwersytetu, Giuliana Grego, dyrektor generalny Uniwersytetu, Simone Olivieri oraz profesorzy Stefania Spina i Lorenzo Rocca zostali zawieszeni na osiem miesięcy w wykonywaniu funkcji publicznych „za przestępstwo ujawnienia tajemnicy zawodowej celem uzyskania zysku oraz za liczne kłamstwa ideologiczne w działaniach publicznych”.

Okazało się, że treść testu została wcześniej przekazana graczowi, aby uzyskał on z góry określony wynik egzaminu, spełnić prośby Juventusu i podkreślić pozytywny wizerunek, zarówno osobisty, jak i Uniwersytetu – czytamy w oświadczeniu prokuratora.

Dochodzenie pozwoliło nam również zrozumieć, w jaki sposób w pierwszych dniach września 2020 roku kierownictwo turyńskiego klubu, nawet na najwyższych szczeblach instytucjonalnych, zadziałało w celu przyspieszenia przyznania włoskiego obywatelstwa Suarezowi. To nasuwa nowe hipotezy o przestępstwach popełnionych przez osoby spoza uniwersytetu. Hipotezy te są wciąż badane.

Maria Turco, jedna z prawników Juventusu, powiedziała we wrześniu, że „nie było żadnych negocjacji ani porozumienia” z graczem lub władzami Uniwersytetu, choć ujawniona później rozmowa telefoniczna między prawnikiem klubu a przedstawicielem uniwersytetu zawierała obietnice sprowadzenia w przyszłości większej liczby zagranicznych graczy na uczelnię i egzaminy.

AKTUALIZACJA:

SportMediaset donosi, że na Juventus czekają możliwe sankcje, począwszy od grzywny, a skończywszy nawet na relegowaniu z Serie A. Dochodzenie z ramienia FIGC ma być kontynuowane, nawet jeśli Stara Dama zostanie „uniewinniona” przez prokuraturę w Perugii.

AKTUZALICJA 2.0:

Fabio Paratici jest osobą, wobec której obecnie toczy się postępowanie.

Juventus na swojej stronie internetowej opublikował w tej sprawie oświadczenie.

Juventus F.C. potwierdza, że w dniu dzisiejszym Fabio Paratici został powiadomiony w sprawie swojego prawa do obrony. Czyn zarzucany przez prokuraturę przy sądzie w Perugii ma nosić znamiona przestępstwa określonego w art. 371 kodeksu karnego.

Klub zdecydowanie potwierdza słuszność działań Paraticiego i jest przekonany, że trwające dochodzenie pomoże wyjaśnić jego stanowisko w rozsądnym terminie. 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
3 lat temu

Nie widzę innego rozwiązania tej sprawy jak degradacja do Serie B.

OldLady
3 lat temu

Wiedziałem jak tylko wybuchła ta afera, że to odbije się na Juve. Już się zaczyna szukanie powiązań itd. Słabo to wygląda.

clyde_1987_
3 lat temu

Co by nie mówić ostatni czas jest dla Juventusu pechowy i – jak widać w powyższym newsie – nie chodzi jedynie o kwestie sportowe. Nie dość, że ostatecznie kwestia transferu Suareza do Juventusu upadła( i dobrze, Morata spisuje się znakomicie!), to mamy jeszcze z tytułu starania się o niego kłopoty. Niech ten rok już się skończy.

anavrin_
3 lat temu

Jeśli rzeczywiście „rozmowa telefoniczna między prawnikiem klubu a przedstawicielem uniwersytetem zawierała obietnice sprowadzenie w przyszłości większej liczby zagranicznych graczy na uczelnię i egzaminy”, to oznacza po prostu to, że Juventus popełnił przestępstwo. Mam nadzieję, że jednak tak nie było, a jeśli ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, to indywidualnie, to znaczy że nie ucierpi klub.

Sądy lubią, generalnie, przywalić Juventusowi lub jego pracownikom, bo to dobra okazja, by zbudować wizerunek „sprawiedliwych wobec wszystkich” i pokazać się społeczeństwu. Tak więc dla przykładu mogą chcieć ukarać nas dotkliwie.

PS Redakcjo, powyżej cytuję fragment newsa, w którym są dwa błędy: „uniwersytetu” i „sprowadzenia”.

Last edited 3 lat temu by anavrin_
Nano
3 lat temu

Drugiego relegowania nie przeżyje moje serce 😋

Gregor del Ptasior
3 lat temu

Opcja 1: Uwzięli się na nas i za każdym razem, kiedy stajemy się mocarzem nie do pokonania na krajowym podwórku (w obecnym sezonie już nie ma tematu) to nas muszą uwalić przy stoliku.
Opcja 2: Jesteśmy tak skorumpowani, że faktycznie lecimy po bandzie i kalkulujemy, że 2 na 10 mistrzostw będzie nam odbierana, po czym kilka lat powracania na szczyt.

Już sam nie wiem co myśleć, ale sytuacja z Suarezem wydaje się być wybitnie słaba. Po kiego mielibyśmy tyle ryzykować dla jednego zawodnika, mając w obwodzie inne opcje?

Lucky1313
3 lat temu

Ma ktoś linki do Serie B?

cooler
3 lat temu

To teraz relegacja do Serie B, powrót w wielkim stylu i kolejne 9 mistrzostw z rzędu.

robertob
3 lat temu

interek jzu zaciera raczki beda mieli 9 mistrzostw wiecej.

kubak
3 lat temu

Te informacje o relegacji to moim zdaniem gra na emocjach, nic więcej. Jakbyśmy w ten sposób wyciągnęli pół składu to jeszcze jakoś bym w to uwierzył, ale to jest jeden zawodnik, który nawet do nas nie trafił.

Pewnie, rozumiem, że był z nami łączony, że czas się liczył i pewnie ktoś tam zadał po drodze pytanie, czy nie można czegoś zrobić. To jakby relegować studenta ze studiów, bo zapytał profesora, jakie tematy będą poruszane na obronie pracy magisterskiej…

jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Trzeba doszukać się pozytywów, przynajmniej Pirlo będzie mógł nabrać doświadczenia w niższej lidze 😀

pogon
3 lat temu

Paratici powinien polecieć. Wizerunkowo to wygląda bardzo źle, zwłaszcza mając na względzie machloje Moggiego. I Paraticiego też stawia w złym świetle mając na uwadze tę nieustającą gadkę o tym, że Morata zawsze był pierwszym wyborem. Gdyby tak było to raczej by nie było takiej determinacji ws. Suareza. Zupełnie niepotrzebna akcja wizerunkowo i trzeba to jakoś przeciąć.

luque10
3 lat temu
Reply to  pogon

Paratici powinien polecieć, bo go nie lubisz? Czy damy się chłopowi obronić?

pogon
3 lat temu
Reply to  luque10

A skąd wniosek, że go nie lubię? Mam neutralny stosunek. Klub sobie nie może pozwolić na to, żeby zarządzał nim CEO z zarzutami za machloje w ramach prowadzenia spraw klubu. To po prostu trzeba natychmiast przeciąć i myślę, Agnelli zdaje sobie z tego sprawę. Jak go uniewinnią to może wrócić.

Calcio Maestro
3 lat temu
Reply to  pogon

Postuluję też odebrać Conte gwiazdę na stadionie. Jego nieuczciwość została udowodniona, jako karę dostał kilka miesięcy dyskwalifikacji. A były to czyny stojące w jawnej sprzeczności z ideą sportu i wartościami od początku przyświecające klubowi jak Juventus. Ktoś taki nie może być symbolem tej społeczności, mam nadzieję, że Agnelli sobie z tego zdaje sprawę.

luque10
3 lat temu
Reply to  pogon

Zarzuty, to nie wyrok. Klub murem stoi za swoim CEO i pochwalam ten stan. Nie rozumiem natomiast powrzechnego oceniania, wydawania wyroków zanim coś tak naprawdę jest udowodnione.
Dlatego wysnułem wniosek, że nie lubisz Paraticiego, może błędny.
Nie można kogoś się pozbyć, bez udownienia winy.

pogon
3 lat temu
Reply to  luque10

To czemu się Moggiego pozbyliśmy przed zakończeniem procesów?

luque10
3 lat temu
Reply to  pogon

Naprawdę chcesz porównywać obie afery? Mówimy o zdaniu egzaminu przez piłkarza, który nie był nawet nasz. Tam… ach nie chce mi się tego porównywać, to oczywiste.

pogon
3 lat temu
Reply to  luque10

Dyskutowałem z tezą, że nie można się kogoś pozbyć bez udowodnienia winy. Platini i Blatter polecieli, a dopiero po kilku latach udowodniono im winy

luque10
3 lat temu
Reply to  pogon

Tylko zauważ jakie zarzuty mieli obaj panowie, a jaki ma Paratici.
Tam też dowody były dość twarde, tylko proces nie był szybki. Tu mówimy o rzekomym naciskaniu ze strony Juve na jak najszybsze przyznanie obywatelstwa, nie długofalowej, pełnej dowodów sprawie i poważnej aferze korupcyjnej. Stąd cieszy mnie postawa Juve, nie można domagać się zwolnienia każdego, bo kiedyś Moggi zawalił.

milosz998
3 lat temu

Relegacja za takie coś byłaby skandalem nie z tej ziemi. W sumie samo to że coś takiego nam grozi, za jakiś egzamin chłopa, który nie zagrał dla nas nawet minuty to jakiś nieśmieszny żart. Sankcja i to delikatna ok, ale pewnie skończy się na jakichś ujemnych punktach albo degradacji żeby inter w końcu mógł być nad Juventusem.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi