Serie A

tItOveN | 10 listopada 2020

OFICJALNIE: Kara dla Napoli podtrzymana!

Odwołanie Napoli od walkowera w meczu z Juventusem zostało oddalone. Uznano, że klub z południa Włoch odmawiając podróży złamał protokół sanitarny w sprawie COVID-19. 

Partenopei nie pojawili się na meczu w ramach Serie A w Turynie 4 października po otrzymaniu powiadomienia od lokalnego sanepidu (ASL) nakazującego im pozostanie w izolacji. Klub miał wówczas w swojej drużynie dwa pozytywne przypadki COVID-19 – wirusa wykryto u Piotra Zielińskiego i Eljifa Elmasa.

Po uzyskaniu informacji klub natychmiast odwołał lot i rezerwację w hotelu na mecz, który miał się odbyć dopiero następnego wieczora.

Lega Serie A w pierwszej instancji uznało, że Napoli nie zastosowało się do istniejących zasad z protokołu sanitarnego, co oznaczało, że drużyna nadal mogła przyjechać na mecz, wykonując kolejne testy.

Dzisiejszego wieczoru Sportowy Sąd Apelacyjny podtrzymał poprzednie rozstrzygnięcie, potwierdzając wynik 3-0 dla Juventusu. Równocześnie Napoli otrzymało karny punkt w tabeli Serie A.

W uzasadnieniu do orzeczenia wskazano, że:

Kara jest uzasadniona, ponieważ nie było wcale niemożliwe wzięcie udziału w meczu. Zamiast tego klub całkowicie dobrowolnie i z premedytacją pchnął sytuację w tym kierunku. 

Zachowanie Napoli było podyktowane chęcią stworzenia sobie alibi, aby nie pojawić się na spotkaniu. 

Postępowanie w dniach poprzedzających mecz było już z góry ukierunkowane na uniknięcie gry w tym spotkaniu, co stanowi wyraźnie naruszenie zasad, na których opiera się sportowa rywalizacja, czyli sprawiedliwości, uczciwości, przyzwoitości.

Zgodnie z zapowiedziami, Napoli wniesie kolejną apelację do kolejnej insytucji – CONI, a w przypadku niepowodzenia później może także skierować się do sądu powszechnego.

Co warte wzmianki, wiele klubów z Serie A grało swoje mecze nawet z więcej niż dwoma zawodnikami niedostępnymi z powodu COVID-19, respektując istniejący i wcześniej uzgodniony protokół.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojojuve
3 lat temu

Miła niespodzianka 🙂

anavrin_
3 lat temu

To ważna decyzja nie tylko jeśli chodzi o konsekwencje dla sezonu, ale też dlatego, że stanowisko na podstawie której ją podjęto jest zaskakująco zdecydowane i jednoznaczne. Jak widać, jeśli się chce to się da.

Harun
Harun
3 lat temu

Jedyne zwycięstwo z silną drużyną w dotychczasowej trenerskiej karierze Pirlo podtrzymane.😉

damek86
3 lat temu

Ufff… Całe szczęście, bo 10. miejsce Juve byłoby wstydem

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi