Oficjalnie

einhard | 4 sierpnia 2019

OFICJALNIE: Kean zawodnikiem Evertonu

Kluby Everton i Juventus oficjalnie ogłosiły transfer Moise Keana.

Bianconeri tradycyjnie wystosowali oficjalny komunikat, w którym potwierdzili, że Moise Kean został sprzedany za kwotę 27,5 miliona euro płatną w 3 latach finansowych. Opłata może wzrosnąć o kolejne 2,5 miliona euro w razie spełnienia określonych warunków w umowie.

Angielski klub ujawnił, że napastnik podpisał pięcioletnią umowę, ważną do końca czerwca 2024 roku.

Jestem bardzo dumny i zaszczycony faktem, że mogę nosić koszulkę Evertonu. Dam z siebie wszystko dla tego zespołu. Byłem pewien, że dobrze robię, ponieważ Everton patrzy w przyszłości i ja też to robię. Wiem, że to wielki klub, który ma duże ambicje i będę ciężko pracować, aby pomóc je spełnić. Przyzwyczaiłem się do wygrywania i chcę wnieść tę zwycięską mentalność do zespołu. Mam nadzieję, że dobrze sobie poradzę i sprawię radość fanom. – powiedział Kean w swoim pierwszym wywiadzie, udzielonym dla evertontv.

Napastnik był jednym z naszych podpisów tego lata. Moise jest silny, szybki, ma także wiele innych dobrych cech i ma zaledwie 19 lat. Ma talent i jest gotowy do pracy, gotowy do podniesienia poziomu naszej drużyny i gwarantuje nam różne rozwiązania. Oczywiście był w wielkim klubie, ale teraz trafił do innego wielkiego klubu i jest gotowy do walki. – przyznał z kolei trener Evertonu, Marco Silva.

Według mediów Juventus będzie dysponował jedynie „dżentelmeńską umową”, w ramach której będzie uprawniony do wyrównania każdej oferty, która wpłynie za Moise Keana w przyszłości.

 

Źródło: juventus.com / evertonfc.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi