Oficjalnie

einhard | 2 stycznia 2020

OFICJALNIE: Kulusevski zawodnikiem Juventusu!!!

Juventus oficjalnie ogłosił transfer Dejana Kulusevskiego, podał szczegóły finansowe tej transakcji oraz poinformował jak wyglądać będzie najbliższa przyszłość zawodnika.

Juventus Football Club S.p.A. informuje, że umowa z Atalantą B.C. S.p.A. dotycząca definitywnego nabycia praw do gracza Dejana Kulusevskiego została sfinalizowana za kwotę 35 mln euro, płatnych w ciągu pięciu lat obrotowych.

Wartość zakupu może wzrosnąć maksymalnie o 9 mln euro po osiągnięciu określonych warunków w trakcie trwania umowy.

Juventus i zawodnik podpisali umowę o pracę, ważną do 30 czerwca 2024 roku. Jednocześnie Juventus osiągnął porozumienie z Parmą Calcio 1913 S.r.l. w kwestii bezpłatnego wypożyczenia piłkarza do 30 czerwca 2020 roku.

Sprzedaż pomocnika stanowi ogromny zysk dla Atalanty, która kupiła go, gdy miał 16 lat od IF Bromma w 2016 roku za jedyne 165 tys euro.

Media podają, że Parma odrzuciła możliwość pozyskania Marko Pjacy, którego Juventus chciał wypożyczyć na pół roku ekipie z Stadio Ennio Tardini w miejsce Kulusevskiego.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tItOveN
Admin
4 lat temu

Warunki płatności są dla nas bardzo dobre i w pewien sposób uzasadniają nieco wyższą niż byśmy tego chcieli kwotę transferu. W każdym razie średnia 8-9 mln rata roczna nie obciąży w sposób znaczny bieżącego budżetu i ładnie jednocześnie zamortyzuje wydatek. Będzie teraz motywacja, by oglądać Parmę!

pogon
4 lat temu

Bardzo wysoka kwota nawet jak na dzisiejsze ceny. Oby to było poprzedzone dogłębną analiza piłkarza i jego potencjału . Niewątpliwie ubieglismy Inter co samo w sobie cieszy.

Komy10
4 lat temu

Pół sezonu zagrał przyzwoicie i takie pieniądze.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi