Prasa

einhard | 9 czerwca 2021

OFICJALNIE: Montemurro trenerem Juventus Women

To już oficjalne: Joe Montemurro dołączył do Juventus Women jako nowy trener drużyny.

51-latek, który przejmie kierownictwo nad zespołem od 1 lipca, a przyjeżdża do Turynu z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem trenerskim na koncie. Jego kariera trenerska rozpoczęła się w jego ojczyźnie w Australii, gdzie najpierw trenował drużyny młodzieżowe, zanim przeszedł do trenowania klubów takich jak Melbourne Victory i Melbourne City.

W listopadzie 2017 roku przeniósł się do kobiecej drużyny Arsenalu, gdzie potrzebował zaledwie pięciu miesięcy na ławce na zdobycie swojego pierwszego klubowego trofeum w postaci Pucharu Ligi Kobiet FA. Od tego czasu podczas pobytu w Londynie zaliczył wiele niezapomnianych chwil i rekordów.

W swoim drugim sezonie (2018/19) w Arsenalu zdobył mistrzostwo Anglii (pierwsze mistrzostwo klubu od 2012 roku), notując rekordową liczbę punktów w ostatniej dekadzie. Od tego czasu do sezonu 2020/21 podopieczne Montemurro odniosły najwięcej zwycięstw (45 z 57 spotkań) w angielskiej Superlidze Kobiet, strzeliły również największą liczbę bramek (173).

Kolejnym godnym uwagi osiągnięciem podczas jego kadencji w ekipie Kanonierek był sposób, w jaki poprowadził drużynę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów Kobiet w sezonie 2019/20. Doskonałe wyniki Montemurro przyniosły mu nominację do tytułu Najlepszego Menedżera Roku Kobiet FIFA w sezonie 2018/19.

To w tych liczbach widoczne jest pragnienie i głód sukcesu Montemurro, co dodatkowo udowadnia, że ​​posiada on odpowiednie podejście do tego, aby być trenerem Juventusu.

Po czterech latach sukcesów, Montemurro będzie chciał zaliczyć kolejne triumfy, teraz z ekipą Bianconere. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w tej przygodzie.

Witaj trenerze!

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi