Gracze Juve

einhard | 29 czerwca 2020

OFICJALNIE: Muratore zawodnikiem Atalanty

Simone Muratore podpisał umowę z Atalantą BC.

Oficjalne ogłoszenie transferu pojawiło się na stronie klubu z Bergamo. 22-letni zawodnik, który był kapitanem Juventusu U-23 będzie do dyspozycji trenera Gian Piero Gasperiniego w następnym sezonie.

Atalanta to dla mnie świetną szansa i zamierzam dać z siebie wszystko, by odwdzięczyć się za okazaną we mnie wiarę – powiedział Muratore w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Atalanty.

To, co Atalanta robi w lidze i Lidze Mistrzów jest dowodem na jakość tego zespołu. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia współpracy z Gasperinim i moimi nowymi kolegami z zespołu.

Juventus również potwierdził transakcję na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Juventus Football Club S.p.A. informuje, że osiągnął porozumienie z Atalantą B.C. S.p.A. dotyczące trwałego przeniesienia praw sportowych do zawodnika Simone Muratore, za kwotę w wysokości 7 mln euro, płatną przez cztery lata. Ta transakcja generuje dodatni efekt ekonomiczny w wysokości około 6,8 mln euro netto – czytamy w oświadczeniu Starej Damy.

Źródło: atalanta.it / juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
2 lat temu

Dobry kierunek, co by nie mówić czołowy obecnie klub Serie A. W Bergamo Liga Mistrzów też będzie, a więcej szans na grę.

pogon
2 lat temu
Reply to  Harun

Szczerze mówiąc to jako całość środek pomocy Atalanty wygląda w tym sezonie lepiej niż środek pola Juve. Być może Gasperini ma po prostu sposób, żeby z graczy solidnych lub przeciętnych uczynić zespół gotowy do gry w Lidze Mistrzów i czołowy we Włoszech.

Przejdź do paska narzędzi