Coppa Italia

tItOveN | 29 maja 2020

Oficjalnie: Na początek zaległe mecze

Serie A zostanie oficjalnie wznowiona w weekend 20-21 czerwca, a w planie jest rozegranie 4 zaległych spotkań 25. kolejki, w tym meczów Atalanta-Sassuolo i Inter-Sampdoria.

Zgodnie z początkowymi przeciekami, włoska najwyższa klasa rozgrywkowa rozpocznie grę od 25 kolejki, a konkretnie od meczów, które ze względu na koronakryzys nie zostały dograne.

Lega Serie A odbyła dziś spotkanie w obecności wszystkich 20 klubów w drodze konferencji online – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Kluby z zadowoleniem przyjęły wiadomość o wydaniu pozwolenia na wznowienie gry w ramach Serie A TIM, ogłoszoną wczoraj przez Ministra Spadaforę, i jednogłośnie opowiedziały się za rozpoczęciem rywalizacji od czterech zaległych meczów 25. kolejki (Atalanta-Sassuolo, Verona-Cagliari, Inter-Sampdoria i Torino-Parma ). Spotkania zostaną rozegrane w weekend 20–21 czerwca, po czym zgodnie z harmonogramem kluby przystąpią do 27, kolejki, począwszy od poniedziałku 22 czerwca. 

Oświadczenie potwierdziło także wcześniejszy powrót Pucharu Włoch.

W odpowiedzi na propozycję ministra Spadafory, aktywność sportowa w sezonie 2019-2020 zostanie najpierw wznowiona w ramach Coppa Italia, którego finał zaplanowano na 17 czerwca.

Daty i godziny rozpoczęcia spotkań zostaną ogłoszone przez Legę Serie A w najbliższych dniach.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

No i bardzo fajnie się to układa. Najpierw Coppa, którą powinniśmy potraktować po macoszemu, na przetarcie. Jeden, a mam nadzieję, że dwa mecze. Potem przerwa, nieco dłuższa, bo nie mamy zaległości ligowych i przystępujemy do ligi z dużo większą wiedzą na temat formy zespołu, a jednocześnie nie po raptem trzech dniach odpoczynku.

Przejdź do paska narzędzi