Transfery

tItOveN | 18 lutego 2020

Oficjalnie: Opcja wykupu Emre Cana aktywowana

Po spełnieniu określonych przez strony warunków umownych, obowiązek definitywnego nabycia karty zawodniczej Emre Cana przez BVB został aktywowany. 

Z tej okazji Juventus wydał tradycyjnie komunikat, w którym czytamy:

Turyn, 18 lutego 2020 r. – Juventus Football Club Sp.A. informuje, że po spełnieniu warunków określonych w umowie obowiązek definitywnego nabycia praw rejestracyjnych do zawodnika Emre Can przez Borussia Dortmund GmbH & Co. KGaA stał się wymagalny. Przewidziane w umowie wynagrodzenie w wysokości 25 mln euro będzie płatne w ciągu trzech lat finansowych. Efekt ekonomiczny transakcji jest pozytywny i wynosi około 12,4 mln euro – po potrąceniu opłaty solidarnościowej i pozostałych wydatków. 

Zgodnie z przewidywaniami, warunki wykupu Niemca nie mogły być trudne do spełnienia, ponieważ od czasu potwierdzenia transferu do BVB minęło raptem niewiele ponad dwa tygodnie.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NoGood
4 lat temu

No i dobra. Szkoda, że nie wyszło u nas, powodzenia w BvB

anavrin_
4 lat temu

Dobra wiadomość. Cenie Cana jako piłkarza, ale cieszy mnie, że szybko zareagowaliśmy. Piłkarzowi nie szło, trener go nie chciał, więc zarząd nie bujał się nie wiadomo ile i po co, dokonał decyzji. Plus dla Paraticiego i spółki.

OldLady
4 lat temu
Reply to  anavrin_

Canowi też zmiana otoczenia pomogła. Z miejsca wbił się w skład BVB i dobrze ogarnia środek z Witselem. Brakuje mu trochę rytmu meczowego i czucia piłki , ale już jest to zupełnie inny gracz niż w Juve. Dobrze pokazał się na tle PSG.

anavrin_
4 lat temu
Reply to  OldLady

Noo, to podanie z pierwszej połowy, prostopadłe na jakieś 30 metrów do bodajże Sancho, pierwsza klasa. Potem także aktywny udział w drugiej bramce.

pogon
4 lat temu

Dla mnie duże rozczarowanie, bo miałem nadzieje, że pokaże coś więcej. Być może to też wina Szlugmana, że go tak usadził nie mając lepszych opcji w środku pola. W każdym razie to kolejny gracz, który odchodząc od nas zaczyna grać naprawdę dobrze.

wojczech7
Admin
4 lat temu
Reply to  pogon

Kolejny? Jak Pogba, Bonucci, Higuain, Caldara, Kean, Cancelo czy Spinazzola?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi