Inne

maciejovsky | 21 kwietnia 2021

OFICJALNIE: Oświadczenie Superligi

Po burzliwych 48 godzinach Superliga wydała oficjalne oświadczenie, w którym deklaruje, ze powstanie nowego formatu rozgrywek będzie rozważane w przyszłości.

Europejska Superliga jest przekonana, że obecny status quo europejskiej piłki nożnej musi się zmienić – czytamy w dzisiejszym oświadczeniu.

Proponujemy nowe rozgrywki, ponieważ istniejący system nie działa. Nasza propozycja ma na celu umożliwienie ewolucji sportu przy jednoczesnym generowaniu zasobów i stabilności całej piramidy piłkarskiej, w tym pomocy w przezwyciężeniu w trudnościach finansowych, jakich doświadczyła cała społeczność piłkarska w wyniku pandemii. Zapewniłoby to również większe płatności solidarnościowe dla wszystkich interesariuszy piłki nożnej.

Pomimo zapowiedzianego odejścia angielskich klubów zmuszonych do podjęcia takich decyzji z powodu presji, jesteśmy przekonani, że nasza propozycja jest w pełni zgodna z europejskim prawem i regulacjami, czego dowodem jest dzisiejsze orzeczenie sądu o ochronie Superligi przed działaniami osób trzecich.

Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, ponownie rozważymy najbardziej odpowiednie kroki w celu przekształcenia projektu, zawsze mając na uwadze nasze cele polegające na oferowaniu kibicom jak najlepszych wrażeń przy jednoczesnym zwiększaniu płatności solidarnościowych dla całej społeczności piłkarskiej.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
3 lat temu

Coś jednak osiągnęli. Mają sądowy precedens, że FIFA i UEFA nie mają monopolu na rozgrywki, przypuszczam, że jak to dojdzie do Trybunału w Lozannie to werdykt będzie podobny. Moim zdaniem to było coś w rodzaju próby – jak się zachowa UEFA i FIFA. O tym by świadczył pierwszy komunikat Juve ws. utworzenia Superligi, gdzie wyraźnie wskazano, że nie wiadomo, czy ten projekt wystartuje. Już się mówi, że nagle UEFA ,,znalazła” dodatkowe dofinansowanie na 6 mld do LM. Czyli być może w dłuższej perspektywie ten ruch się opłaci finansowo. Generalnie dziwią mnie komentarze, które mówią, że to Angelli i Perez się… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  pogon

Głównym problemem wydaje się pewny udział założycielom w rozgrywkach. To głównie bolało najmniejszych. Jak dla mnie powinni przyjąć rozwiązanie z Euroligi koszykówki, gdzie odpada tylko ostatnia drużyna, która przez 3 ostatnie sezony zajmowała ostatnie miejsce. Awansowałaby drużyna, która np jest najwyżej w rankingu UEFA. Teoretycznie osiągneliby ten sam rezultat co teraz, bo ciężko by któryś z tych wielkich klubów wypadł z czołówki (poza Milanem i Interem, które się nie łapią teraz do top 20). Rozumiem jednak regułę którą przyjęli, bo bezsensu dla Juve jest to, że po 9 latach dominacji w rozgrywkach Serie A i dobrych wynikach w LM, nagle… Czytaj więcej »

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
3 lat temu
Reply to  pogon

„Coś jednak osiągnęli”

Oto te osiągnięcia.
1. kompromitacja klubów założycieli
2. ostre pogorszenie stosunków z klubami Serie A, ostatnia tyrada nieomylnego prezesa
3. to samo z UEFĄ

Agnelli do dymisji.

luque10
3 lat temu

Przypomnij mi, Juventus i Agnelli tworzyli Superligę? Czy jednak członków założycieli było 12stu?
Zachowujesz się jak kibice Interu (nie wszyscy) którzy za to, że Inter ogłosił udział w SL mają pretensje do Agnelliego.
Hipokryzja poziom ekspert.

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
3 lat temu
Reply to  luque10

Jest jedną z twarzy tego projektu podobnie jak Perez. Możesz zaklinać rzeczywistość ale to o Agnellim mówi się obecnie najwięcej a o prezesach Milanu czy Interu wcale.

luque10
3 lat temu

Nie zaklinam, nie wchodzę w tą populistyczną hipokryzję. Założycieli jest 12, ni mniej ni więcej. Tyle.

Newsio
Admin
3 lat temu
Reply to  luque10

Ale liderów projektu było trzech. Jeden już odchodzi ze stanowiska. Pozostali to Perez i Agnelli. I oni będą teraz na świeczniku. Oni będą zasypywani pytaniami. O nich będzie się pisało. O nich będą memy i żarty. Oni będą „winni”. PPowo to nie jest dla Juve dobra wiadomość.

luque10
3 lat temu
Reply to  Newsio

Dla mnie jest to [ostrzeżenie od administracji] za przeproszniem, sorry ale rodzice nie mówili Ci, że masz swój rozum?
Pewnie tak, więc ten rozum miały pozostałe kluby. Gdyby się nie, zgodziły, tematu Superligi wogóle by nie było, a ta trójka kombinowałaby co innego.
Najważniejsze, Ed Woodward to Kozioł ofiarny, nie jest prezesem. Tym jest Glazer.
Edit : Widzę, że już nawet nie można przeklnąć raz na jakiś czas 😎

Last edited 3 lat temu by luque10
Newsio
Admin
3 lat temu
Reply to  luque10

To co mnie lub Tobie mówili rodzice to jedno, a to jak w praktyce wygląda życie to często co innego. Od początku wiadome było kto jest twarzą i inicjatorem projektu SuperLigi. Projekt upadł więc normalne jest, że „oczami świecić będą” w pierwszej kolejności właśnie oni, a przekupionym lub zastraszonym przez UEFA „szeregowym członkom” się mocno upiecze. Tak wygląda życie i każdy kto ma swój rozum to rozumie (co nie znaczy że się z tym osobiście zgadza). Dodatkowo za Agnellim ciągną się po prostu brudne od PRowej strony relacje z Ceferinem czy gra na dwa frony w Stowarzyszeniu Klubów. Wystarczy mi… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Newsio
luque10
3 lat temu
Reply to  Newsio

No dobrze, o ile rozumiem o czym piszesz, tak śmieszy mnie właśnie taką gadka ze strony kibiców Juve (tu nie mówię o Tobie, bo rozumiem twój punkt widzenia) .
To, że pół świata będzie przeciwko nam mi zwisa, jednak tłumaczenie kibiców Interu, że Juventus powinien ponieść karę, bo namówili Inter, toż to komedia.
Marotta dopiero teraz powiedział, że już nie są zainteresowani tym projektem, nie że byli przeciwni i wogóle.
Apropo błota, gdzie była UEFA jak degradowano Juventus bez konkretnych dowodów? Właśnie.

Last edited 3 lat temu by luque10
Newsio
Admin
3 lat temu
Reply to  luque10

Akurat UEFA przy naszej degradacji szła amię w ramię z FIFA, która głośno domagała się od FIGC, żeby jak najszybciej wskazać i ukarać winnych oraz groziła wykluczeniem reprezentacji Włoch z Mundialu 2006 😉

Także już wiesz gdzie był wtedy UEFA 😉

luque10
3 lat temu
Reply to  Newsio

No wiem, jak najszybciej, sancje, groźby. Szybko.
Dlatego mam gdzieś, czy UEFA nas lubi czy nie. Są regulacje, umowy i inne rzeczy, które są ponad lubię/ nie lubię.
W takich okolicznościach wygrać właśnie LM – bezcenne. 😉

El_Caballo_De_Herrero_Magico
Reply to  luque10

Najpierw do tej Ligi Mistrzów trzeba się zakwalifikować. Mam nadzieję, że nasze gwiazdy w dzisiejszym meczu z Parmą i w kolejnych meczach pokażą jakość piłkarską wprost proporcjonalną do wysokości kontraktów.

Gazza23
3 lat temu

Super liga była dobrym pomysłem ale na innych zasadach, wtedy by nie było takiego hejtu. Np. W rozgrywkach biorą udział pierwszych 10-15 drużyn z rankingu + jakieś eliminację przykładowo drużyny z top 30. Uefa ma monopol i czują się bezkarni. Ciekawe czy potwierdzą się plotki, że zapłacili Angielskim klubom za opuszczenie Super Ligi. Oni już pokazali, że liczy się tylko kasa jak MC miało mieć zakaz gry w LM. Nie wspomnę już o przekrętach zawiązanych z organizacją MŚ. Tutaj walka rozgrywa się o kasę i wpływy a nie dobro piłki nożnej jak twierdzą niektórzy.

anavrin_
3 lat temu
Reply to  Gazza23

Tak, Infantini krytykujący w jednym wystąpieniu SL i mówiący o tym, że Katar chce zorganizować najlepsze MŚ w historii i że przecież sytuacja z robotnikami w Katarze się poprawiła, to „truskawka” na torcie. W moim prywatnym rankingu hipokryzji zwyciężył, choć wystartował w „konkursie” jako jeden z ostatnich. Koleś odpłynął, bo skrytykował SL, a jednocześnie podpisał się pod uśmiercaniem (nie bójmy się tego słowa) taniej siły roboczej przez organizatorów turnieju piłkarskiego. Kurde, czym jest piłka nożna wobec życia ludzkiego? Gość uśmiecha się publicznie, za pieniądze kozojebców (dla tej części społeczeństwa arabskiego szacunku być nie może), gdy mówi o takim procederze.

Juve86
3 lat temu

Jestem w stanie uwierzyć, że cała ta akcja miała być trzęsieniem ziemi ale jednak takim, wyłącznie do postraszenia i wybadania sytuacji na przyszłość. Oczywiście Anglicy pokazali swoją historyczna mentalność i być może straszenie SL skończyło się szybciej niż planowano. Jak już pisalem pod innym tematem. Nie wierzę, że był to projekt który miał być doporowadzony do końca, bo za dużo tutaj dziwnych rzeczy. Nie ma opcji, że po 2 dniach od odpalenia bomby, nagle drużyny się wycofują jakby nie miały świadomości tego co się stanie. Bardziej pasuje mi to na pomysł o pokazaniu swojej siły wobec UEFA i wymuszeniu większej… Czytaj więcej »

anavrin_
3 lat temu

Po raz kolejny, w słowach ludzi związanych z SL przynajmniej można dostrzec chęć rozmowy, dialogu. Nie było i nie ma tego w słowach ludzi związanych z UEFA. To pokazuje różnice mentalną, właściwie nie do przeskoczenia.

luque10
3 lat temu
Reply to  anavrin_

Poszedłbym narazie w Superligę, jako turniej po sezonie 😉 bez Angoli z kupą siana, z osobnymi zasadami.
Dodałbym mecz gwiazd na koniec, takie turnee na zakończenie sezonu 😎

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi