Inne

einhard | 12 maja 2021

OFICJALNIE: Postępowanie przeciwko Juve, Realowi i Barcy

UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Juventusowi, Realowi Madryt i Barcelonie, jedynym trzem klubom, które nie wycofały się z Superligi.

Zgodnie z Artykułem 31 (4) Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, Inspektorzy ds. Etyki i Dyscypliny UEFA zostali dzisiaj wyznaczeni do przeprowadzenia dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie potencjalnego naruszenia ram prawnych UEFA przez Real Madryt, FC Barcelona i Juventus FC w związku z tak zwanym projektem „Super Ligi” – czytamy w komunikacie.

Dalsze informacje dotyczące tej sprawy zostaną udostępnione w odpowiednim czasie.

Źródło: uefa.com

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
2 lat temu

Dyzma za chwilę odetchnie z ulgą bo brak LM w przyszłym sezonie nie będzie przez niego.

Uranopolis
2 lat temu

Generalnie te kluby to same powinny zrezygnować z pucharów jak i ligi, albo raczej takie np. Sassuolo z resztą klubów powinny wyprosić Juventus Milan i Inter z rozgrywek.

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  Uranopolis

Ale że na jakiej podstawie?

Uranopolis
2 lat temu
Reply to  Gryfel

Bez podstawy. Tak po prostu za złamanie niepisanych zasad rywalizacji sportowej, za chęć zrobienia z reszty klubów przystawki do wyciągania dobrych zawodników, i traktowania meczów serie A jak treningu przed s.ligą.

Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  Uranopolis

Złamanie niepisanych zasad rywakuzachu sportowej. Ale, że co? Jak jeden klub jest bogatszy od innego to łamie zasady rywalizacji? O kurcze, to rzeczywiście ta Superliga wszystko wywróciła do góry nogami, bo przecież w tym sezonie każdy klub miał taki sam budżet, a jak jeden piłkarz biegał szybciej to przywiązywano mu ciężarki, żeby było sprawiedliwie. chęć zrobienia z reszty klubów przystawki do wyciągania dobrych zawodników No tak, bo w tamtym sezonie Lega i UEFA zablokowały transfer Sensiego do Interu, bo jak tak można mniejsze kluby rozkradać bezczelnie. traktowania meczów serie A jak treningu przed s.ligą Wszyscy mają od tego Puchar Włoch.… Czytaj więcej »

pogon
2 lat temu
Reply to  Uranopolis

Człowieku, pomyliłeś strony. Tu jest twoje miejsce – zapraszam!

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu
Reply to  Uranopolis

Na szczęście dzięki takim reformom, jak ta UEFA z LM i np. ligi włoskiej dotyczącej pucharu Włoch tylko dla Serie A i B możesz spać spokojnie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi