Zarząd

Hu Kers | 18 stycznia 2023

OFICJALNIE: Prezentacja nowego zarządu

Z dniem 18 stycznia 2023 roku Andrea Agnelli przestał pełnić funkcję Przewodniczącego Zarządu Starej Damy. Stery oficjalnie przejął Gianluca Ferrero.

Zgromadzenie Akcjonariuszy Juventus Football Club Sp. A. („Juventus” lub „Spółka”), które odbyło się dzisiaj w Turynie pod przewodnictwem Andrei Agnelli, powołało nowy Zarząd, który będzie pełnił swoją funkcję do dnia Zgromadzenia Wspólników zwołanego w celu zatwierdzenia sprawozdania finansowego na dzień 30 czerwca 2025 r., liczbę jego członków ustalono na 5 osób. Na podstawie jedynej listy przedstawionej przez akcjonariusza EXOR N.V., właściciela 63,8% udziałów w kapitale zakładowym Juventusu, na dyrektorów powołano:

  • Fioranna Vittoria Negri;
  • Maurizio Scanavino;
  • Gianluca Ferrero;
  • Diego Pistone;
  • Laura Cappiello.

Po zakończeniu Zgromadzenia Akcjonariuszy zebrała się nowo zatwierdzona Rada Dyrektorów, która między powołała Przewodniczącego w osobie Gianluca Ferrero oraz Dyrektora Generalnego w osobie Maurizio Scanavino. Rada Dyrektorów powołała również następujących członków komisji rady nadzorczej

  • Komitet Nominacji i Wynagrodzeń, w skład którego wchodzą Laura Cappiello (przewodnicząca), Fioranna Vittoria Negri i Diego Pistone;
  • Komitet Kontroli i Ryzyka, któremu przypisane są również funkcje Komitetu ds. Transakcji z Podmiotami Powiązanymi, w skład którego wchodzą Fioranna Vittoria Negri (przewodnicząca), Laura Cappiello i Diego Pistone;
  • Komitet ESG (kwestie środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego), w skład którego wchodzą Diego Pistone (przewodniczący), Fioranna Vittoria Negri i Laura Cappiello.

Bezpośrednio z sali konferencyjnej Allianz Stadium padły pierwsze słowa nowo mianowanych Gianluki Ferrero oraz Maurizio Scanavino.

Prezydent Gianluca Ferrero

Dzień dobry wszystkim, dziś objąłem stanowisko Prezesa Juventusu z wielkim wzruszeniem i wielką dumą. Podczas mojego pierwszego publicznego wystąpienia kieruję głębokie podziękowania do przewodniczących, którzy wcześniej sprawowali to stanowisko, z niektórymi z nich spędziłem część mojego życia. W szczególności chciałem podziękować Andrei Agnelliemu, który podarował mi tę piękną koszulkę. Mam nadzieję, że ją udźwignę i uhonoruję tak, jak na to zasługuje. Dziękuję Andrea za ten prezent i za tę niespodziankę.

Moją pierwszą myśl, jako prezesa, kieruję do fanów. Fani, którzy zawsze byli siłą i sercem tej drużyny. Miałem okazję spotkać się z nimi i porozmawiać z niektórymi z nich i odczułem z ich strony zagubienie, niepewność oraz lęk. Byli zaniepokojeni przyszłością naszego klubu i drużyny. Chcę być wobec nich bardzo klarowny. Kiedy podjąłem to zobowiązanie, zrobiłem to z myślą o dawaniu z siebie wszystkiego. Razem z zarządem, który został dzisiaj wybrany, a także z nowym dyrektorem generalnym będziemy pracować nad zbudowaniem przyszłości Juventusu, która będzie godna jego przeszłości. Chwalebna obejmująca 125 lat przeszłość, która uczyniła ten klub sportową chwałą i najsilniejszym włoskim klubem piłkarskim.

Kiedy mówię o Juventusie, mówię o całym Juventusie, zarówno o tych, którzy pracują na boisku, jak i poza nim. Jak wiecie, w nadchodzących miesiącach czekają nas wyzwania i jako zarząd wierzymy, że mamy odpowiednie doświadczenie, kompetencje i determinację, aby bronić Juventus i nasz zespół na wszystkich frontach: w postępowaniach karnych, sportowych i cywilnych. Zrobimy to z determinacją i rygorem, zrobimy to też spokojnie i bez jakiejkolwiek formy arogancji. Zawsze szanowaliśmy i zawsze będziemy szanować wszystkich, którzy będą nas oceniać, ale chcemy równego traktowania z szacunkiem, byśmy mogli dyskutować z powagą i rygorem w kompetentnych urzędach o tym, jakie były motywy naszych działań.

Dyrektor Generalny Maurizio Scanavino

Gwarantuję maksymalne zaangażowanie. Chcę oferować Juventusowi całe zdobyte przeze mnie doświadczenie. Te dwa miesiące w roli dyrektora generalnego były bardzo intensywne i korzystam teraz z okazji, aby podziękować moim współpracownikom za ich dyspozycyjność. Znalazłem wysoce zmotywowanych, bardzo zdolnych ludzi, którzy pracują z wielką pasją, a także szereg projektów już w toku; tych na najbliższą przyszłość, ale także tych z dłuższą perspektywą.

Mówiąc o ludziach, mam na myśli najbardziej znane osoby w firmie, takie jak Trener czy Dyrektor Sportowy, ale także wszystkich innych, którzy pracują w pozostałych działach firmy. A kiedy mówię o projektach, chcę wspomnieć o Next Gen, który okazuje się niezwykłym i bardzo strategicznym projektem, który zdołał rozwinąć już talenty w pierwszej drużynie, a z tego, co mi powiedziano i co sami widzimy, w sektorze młodzieżowym jest wielu gotowych do rozkwitu w przyszłości.

Nawet poza sferą sportową jest wiele projektów. Głównym celem będzie poszerzenie grona fanów Juventusu, a następnie zwiększenie naszej publiczności na poziomie międzynarodowym i wśród najmłodszych. Uważamy, że wykorzystując historię i tożsamość Juventusu, możemy osiągnąć ważne cele. Cele sportowe i biznesowe nie zmieniają się, to także część historii Juventusu, który zawsze potrafił łączyć sukcesy na boisku ze zrównoważonym rozwojem i wynikami na poziomie komercyjnym, a my będziemy dążyć do tego, by nadal tak było.

Źródło: Juventus.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
8 miesięcy temu

Nie wiem, czy to jedynie moje wrazenie, ale tak jakby konkretniejsze te wypowiedzi i bez nadetego korpopierdolenia. Zobaczymy, co dalej. Te zmiany – jesli we wszelakiej masci procesach nie zostaniemy uwaleni – moga wyjsc klubowi na dobre, rowniez w sferze sportowej.

IGi
IGi
8 miesięcy temu

Ponoć ryba psuje się od głowy.
Zaryzykuję i powiem, że gorzej być nie może. Wierzę, że to początek dobrego

OldLady
8 miesięcy temu

Pan Ferrero widzi obawy kibiców i obiecuje pełne zaangażowanie. Jako cele nakreśla przede wszystkim obronę klubu w procesach. Nie napawa to optymizmem niestety – to taka mowa w stylu – dam z siebie wszystko, a czekają nas boje nie tylko sportowe ale i sądowe. Trzymam kciuki.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi