Gracze Juve

maciejovsky | 1 lutego 2021

OFICJALNIE: Rolando Mandragora zawodnikiem Torino

Oficjalnie Rolando Mandragora dołączy do Torino na zasadzie wypożyczenia.

Juventus wydał oficjalny komunikat w tej sprawie, w którym czytamy:

Juventus Football Club S.p.A. informuje, że umowa z Udinese Calcio S.p.A. dotycząca wypożyczenia Ronaldo Mandragory została rozwiązana, a jednocześnie sfinalizowana została umowa z Torino F.C. S.p.A. dotycząca wypożyczenia piłkarza do 30 czerwca 2022 roku. Operacje te nie generują żadnych znaczących skutków ekonomicznych w bieżącym roku finansowym.

Umowa przewiduje również, że:

  • Torino F.C. S.p.A. posiada do 30 czerwca 2021 roku opcję wykupu zawodnika za kwotę 16 mln euro, płatną w ciągu pięciu lat;
  • Torino F.C. S.p.A. posiada do 30 czerwca 2022 roku opcję wykupu zawodnika za kwotę 14 mln euro, płatną w ciągu pięciu lat;
  • Torino F.C. S.p.A. posiada obowiązek definitywnego wykupu zawodnika za kwotę 9 mln euro, płatną w ciągu czterech lat, pod warunkiem osiągniecia określonych celów sportowych do końca sezonu 2021/2022. Uzgodniona kwota może wzrosnąć maksymalnie o 1 mln euro po spełnieniu odpowiednich warunków.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Zakładam, że skoro kwota za jaką mogą go wykupić spada z każdym rokiem, to będą nam płacili za prolongatę wypożyczenia (analogicznie jak z Moratą, gdzie jeśli go nie wykupimy, to za kolejne wypożyczenie trzeba będzie zapłacić, ale kwota ta obniży wykup za dwa lata, jeśli się na niego zdecydujemy). Nie bardzo rozumiem sens tej transakcji, zarówno z perspektywy klubów jak i samego zawodnika (choć pewnie księgowi ten sens rozumieją, haha). Ktoś się orientuje, czy Udinese miało możliwość wykupienia piłkarza? Jeśli tak, to zamiana klubu w którym jest na wypożyczeniu ma średni sens, bo Torino też będzie miało jedynie możliwość zakupu… Czytaj więcej »

clyde_1987_
1 rok temu
Reply to  anavrin_

W poprzednim sezonie Mandragora doznał paskudnej kontuzji, która – jak sądzę – skomplikowała jego sytuację i wartość rynkową.

Przejdź do paska narzędzi