Gracze Juve

Kurp | 19 grudnia 2022

OFICJALNIE: Samuel Iling-Junior przedłuża umowę do 2025 roku

Juventus Football Club wydał oficjalny komunikat dotyczący przedłużenia umowy z Samuelem Ilingiem-Juniorem.

Treść komunikatu poniżej:

Samuel Iling-Junior oficjalnie dołącza do pierwszej drużyny Juventusu i prolonguje kontrakt, który będzie trwał do 2025 roku.

19-letni Anglik dołączył do Juventusu we wrześniu 2020, przychodząc z zespołu młodzieżowego Chelsea. Od przybycia Samuel sukcesywnie notuje progres, dzięki któremu udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie, gdzie wystarczyło zaledwie kilka minut, aby pokazać swoją jakość.

Idąc po kolei, Samuel spędził dwa sezony w drużynie Under-19. 28 występów i 4 bramki w pierwszej drużynie, 38 gier i 10 goli w drugiej. Gole, asysty oraz ciągłość spowodowały, że Sam stał się bohaterem w Next Gen i także wśród profesjonalistów pokazał bez mrugnięcia okiem swoją jakość z U-19.

W Juventusie Next Gen zalicza 4 trafienia w 7 występach i marzenia o pierwszej drużynie szybko stają się rzeczywistością. Debiut następuje w meczu z Empoli na Allianz Stadium 21 października 2022. Samuel wchodzi pod koniec meczu i minuty, które pozostały okazują się wystarczające, aby zauważyć jego talent, który później zostanie dostrzeżony również w Lidze Mistrzów w meczu przeciwko Benfice. Dwadzieścia minut w Lizbonie z asystą i dewastującym wpływem na mecz. Ponowna asysta ma miejsce w Serie A przeciwko Lecce, gdzie Samuel podaje do Fagiolego, który zdobywa zwycięską bramkę.

W towarzyskim meczu przeciwko Arsenalowi na Emirates Iling bierze czynny udział w akcji na 2-0 potwierdzając to, co pokazał dotychczas. Teraz dochodzi do przedłużenia umowy, które jest kolejnym etapem i które pozwala marzyć, aby być jeszcze większym.

Gratulacje, Sam!

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
1 rok temu

Trzyletni kontrakt dla gracza w tym wieku to krotki kontrakt..

Dobrze, ze juz z warga lepiej 😀

Ater
1 rok temu
Reply to  anavrin_

Właśnie ciekawi mnie, co z nią jest nie tak. Z reguły rany/nowotwory na twarzy są paskudne – może nie do zaleczenia ale funkcjonowania.
Mam nadzieję, że to jednak kwestia genów.

k0nrad
1 rok temu
Reply to  Ater

Na zdjęciach z okresu gry w Chelsea wygląda to normalnie, więc to chyba jednak jakaś zmiana chorobowa – miejmy nadzieję, że bez istotnego wpływu na jego ogólne zdrowie, a najlepiej – wyleczalna.

SzeFu1897
1 rok temu

Wydaje się, że chłop może dać nam dużo pożytku…bardzo podoba mi się jego gra

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi