Serie A

tItOveN | 9 marca 2020

OFICJALNIE: SEZON SERIE A 2019/2020 ZAWIESZONY

Premier Giuseppe Conte ogłosił dziś na konferencji prasowej, że ograniczenia funkcjonujące w „czerwonych strefach”, do 3 kwietnia będą obowiązywać w całych Włoszech.

Decyzja ta zapadła po kolejnym znaczącym wzroście liczby przypadków zarażeń koronawirusem, ponieważ w kraju odnotowano już 7985 pozytywnych testów na obecność wirusa, co oznacza wzrost o 1598 od wczoraj.

W ciągu ostatnich 24 godzin doszło również do kolejnych 97 zgonów, zwiększając ogólną liczbę ofiar śmiertelnych do 463.

Nie mamy już czasu. Liczby mówią nam, że nastąpił znaczny wzrost zachorowań, zwiększa się liczby ludzi potrzebujących intensywnej opieki, zwiększa się liczba zgonów.

Nasze nawyki muszą się zmienić, musimy coś poświęcić dla dobra całych Włoch. Dlatego zaordynujemy jeszcze surowsze środki zapobiegawcze. 

Podpiszę nowy dekret, który można streścić zwrotem „Zostań w domu”. Nie ma już czerwonych stref, chronimy całe Włochy.

Musimy unikać przemieszczania się, chyba że podróż następuje ze względu na obowiązki zawodowe, z powodów zdrowotnych lub innych ważnych przyczyn. Zakazujemy dużych zgromadzeń publicznych.

Mamy też na uwadze bardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczące wydarzeń sportowych. Serie A i wszystkie inne rozgrywki sportowe zostają zawieszone. Wszyscy kibice muszą to zaakceptować. Nie ma sensu, aby te zawody były kontynuowane.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jaki skutek dekret odniesie na drużyny grające w europejskich pucharach.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
3 lat temu

Dobrze, że dopierdzieliliśmy Interowi drugi raz, to nie będzie tego płaczu i bólu dupci, że Juve na szczycie tylko dzięki układom i układzikom (a koronawirus to tylko wymysł Agnelliego) 😀

anavrin_
3 lat temu

Trochę sprzeczny jest ten dekret, dojeżdżać do pracy można, czyli w pierwszym lepszym korpo będzie z tysiąc ludzi w budynku, nie wspominając, ile ludzi przewinie się przez dworce i w środkach komunikacji miejskiej. No, ale mecz bez kibiców odbyć się już nie może (nie wspominając o tym, że dla piłkarzy to też praca, jedynie dla kibiców jest to rozrywka, więc mecz bez ich udziału mieściłby się w widełkach tego, co dozwolone). Powtórzę to, co pisałem po innym newsem, teraz to już zdaje się po ptokach. Środki zapobiegawcze, z natury tych restrykcyjnych, można było wprowadzić, ale wcześniej. Wykluczające się wzajemnie decyzje… Czytaj więcej »

szafran80
3 lat temu

Niezłe jaja Rugani z koronawirusem, to chyba po LM?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi