Kibice

tItOveN | 29 lutego 2020

OFICJALNIE: ZMIANA DECYZJI! DERBY D’ITALIA 13 MAJA!

Derby d’Italia oraz cztery inne mecze najbliższej kolejki zostały przełożone na 13 maja. Wszystko to w związku z kryzysem, jaki dotknął Włochy przez epidemię koronawirusa. 

13 maja był terminem zarezerwowanym na finał Coppa Italia, który teraz będzie musiał zostać przeniesiony na 20 maja.

Juventus-Inter, Udinese-Fiorentina, Milan-Genoa, Parma-SPAL and Sassuolo-Brescia – wszystkie to mecze miały być rozgrywane za zamkniętymi drzwiami w ten weekend z powodu rozprzestrzeniania się wirusa w północnych Włoszech. Decyzja w tej sprawie została ogłoszona w czwartek i potwierdzona również (pozornie) wczoraj. Dzisiaj jednak, po spotkaniu kryzysowym rządu z władzami włoskiej piłki, zmieniono plany i ostatecznie wszystkie pięć spotkania odbędą się w terminie późniejszym.

Kluby nie chciały stracić dochodów z ze swoich bardzo istotnych gier, a stawką szczególnie było ok. 5 milionów euro, na które mógłby liczyć Juventus z rozegrania hitowych Włoch z Interem. Ponadto La Gazzetta dello Sport dziś rano wskazywała, że rozegranie tak istotnego meczu bez udziału kibiców byłoby porażką wizerunkową dla Serie A, tym samym również władze ligi nalegały na zmianę terminu meczu.

Ponieważ nikomu nie chciano dawać nienależnej przewagi, wszystkie wspomniane mecze zostały przełożone na 13 maja.

Było to jedyna dostępna data, ponieważ Juventus i Inter wciąż biorą udział w rozgrywkach Coppa Italia oraz w Europie.

Co istotne. spotkanie Inter-Sampdoria został odwołany w zeszłym tygodniu i ten mecz może być ogromnym problemem dla organizatorów, jeśli Inter dojdzie do finału Coppa Italia (obecny termin 20 maja) lub finału Ligi Europy. Ponadto dzisiejszy mecz Udinese-Fiorentina został odwołany na mniej niż 6 godzin do jego rozpoczęcia.

Nowy termin derbów Włoch oznacza, że potencjalne decydujące starcie o Scudetto zostanie rozegrane w ostatnich tygodniach obecnej kampanii. Kolejkę 37. zaplanowano na weekend 17 maja, a niej zobaczymy mecze Inter-Napoli oraz Cagliari-Juventus, natomiast ostatnia runda przypada na 24 maja, w której zmierzą się Atalanta z Interem, Juventus z Romą, a także Napoli z Lazio.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Calcio Maestro
1 rok temu

Czyli nie bedzie kolidowac z polfinalami CL? 😀

anavrin_
1 rok temu

W kontekście tego, na co zwracałem uwagę w poprzednich komentarzach na ten temat, podoba mi się „Ponieważ nikomu nie chciano dawać nienależnej przewagi, wszystkie wspomniane mecze zostały przełożone na 13 maja”. Rozwiązanie wydaje się słuszne, przy czym zakłada się, że problem uda się opanować. A może być – i raczej będzie – jeszcze gorzej. Będzie gorąco na koniec sezonu, oj będzie. Taki Inter już teraz ma dwa mecze zaległe, plus derby Italii na samym finiszu. Dodatkowo, założę się, że pojawia się teorie spiskowe typu „Juventus bez formy na derby – mecz przełożony”. I wiecie co, chyba w tym względzie nam… Czytaj więcej »

Marcelinio76
1 rok temu
Reply to  anavrin_

No biorąc pod uwagę naszą aktualną formę to przełożenie tego meczu powinno wyjść nam na dobre

Lucky13131313
1 rok temu
Reply to  Marcelinio76

Pytanie czy forma przyjdzie chociaż na koniec sezonu?
Bo patrząc na obecną grę i poziom zaangażowania, obawiam się, że i na koniec sezonu może być cienko..

Marcelinio76
1 rok temu
Reply to  Lucky13131313

Gorzej już chyba być nie może 😂😂😂

robertob
1 rok temu

Moim zdaniem nawet bez formy wygralibyśmy z tym śmiesznym klubem, który przez swoje kontakty uniknął kary za aferę. U siebie punktujemy mimo gorszej gry, tym bardziej po wkurw** ze środy. I byśmy im wybili z głowy, że mogą coś więcej ugrać niż 3 miejsce. A teraz będą tematy, że Juve wymusiło przekładanie. I teraz piszę do ciebie baranie jeden z drugim, którzy piszą na swoich stronkach i liżą sobie nawzajem już nie napiszę co. Jakby Angelli miał takie znajomości, to już dawno dwa niesłusznie odebranie mistrzostwa by wróciły. I przypominam wasze klubiki brały udział w aferze jeden się wywinął a… Czytaj więcej »

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Chyba nikt nie dostrzega problemu, że koronawirus wcale nie jest w odwrocie i że możemy sobie jeszcze trochę z nim powalczyć. Co będzie za tydzień? Co będzie tego 13 mają? Też przełożą?

Harun
Harun
1 rok temu

Biorąc pod uwagę naszą obecną dyspozycję, to możemy na tym zyskać. Gorzej niż teraz już chyba nie będzie.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi