Juventus Women

einhard | 10 października 2019

Guarino w Juve do 2021 roku!

Więź między Ritą Guarino i Juventus Women została wzmocniona. Stara Dama ogłosiła, że pani trener przedłużyła kontrakt do 2021 roku. Wraz z Ritą prolongatę otrzymali również jej współpracownicy: asystent trenera, Matteo Scarpa, trener fitness Emanuele Chiappero i trener bramkarek Giuseppe Mammoliti.

Guarino pracuje z kobiecą drużyną Juve od momentu jej powstania w 2017 roku, zdobywając dwa Scudetti i Puchar Włoch. Rita poprowadziła zespół do tej pory w 63 oficjalnych meczach, wygrywając w sumie 50.

Dla mnie bycie trenerem tej drużyny to przywilej i zaszczyt. To wielka satysfakcja, ponieważ jest to zespół, który narodził się mniej niż trzy lata temu i poświęciłam dużo czasu, aby razem ze Stefano Braghinem go zbudować. To, że ciągle się rozwija, jest powodem do dumy.

Moja koncepcja zwycięstwa wiąże się z jakością gry. Każdego dnia musisz pracować nad poprawą siebie, aby zbudować coś ważnego. Wynik jest konsekwencją tego wszystkiego. W pierwszych dwóch sezonach, w których tak wiele wygrałyśmy, wiele rzeczy było kluczowych. Pierwszy rok był niesamowity i wiązał się z entuzjazmem tworzenia nowego projektu w ważnym klubie, wszystko było pod magicznym wpływem pozytywnej energii i biało-czarnej mentalności. W drugim roku była większa spójność, a wartość zespołu wciąż rosła. Siłą trenera jest zawsze zespół i mam szczęście, że mam dużą grupę, która pozwala mi dokonywać różnych wyborów.

Nadal jesteśmy na początku nowego sezonu. Poprosiłem moje zawodniczki, aby były bardziej uważne. Po dwóch latach wszyscy dojrzeliśmy. Poziom rośnie rozgrywek coraz bardziej. Teraz spotykamy zespoły, które są coraz silniejsze i częściej stawiają nas w trudnej sytuacji. Nie będzie łatwo utrzymać tyle czystych kont, co wcześniej. Jeszcze kilka lat temu wyniki niektórych gier były oczywiste, teraz już tak nie jest. Każdy mecz jest trudny, zawsze musimy grać, dając z siebie sto procent.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucky13131313
1 rok temu

Spojrzałem na zdjęcie i myślałem, że to facet 😀

Harun
1 rok temu

Ważny news. Piłka nożna kobiet dorównuje przecież popularnością szybownictwu, warcabom i lacrosse’owi.😁

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi