Inne

einhard | 14 października 2020

OFICJALNIE: Walkower dla Juve i kara dla Napoli!!

Juventus otrzymał walkower, a Napoli jednopunktową karę za mecz, który nie odbył się 4 października.

Napoli nie przyjechało do Turynu na mecz w ramach trzeciej kolejki, ponieważ miało dwóch graczy z pozytywnymi testami na obecność COVID-19.

Klub argumentował, że lokalny ASL (organ zdrowia) zabronił zespołowi wyjazdu i wezwał zespół do samoizolacji jako środka ostrożności.

Juve i Lega Serie A wskazywały, że taka sytuacja została uwzględniona w istniejącym protokole COVID-19 zaakceptowanym przez wszystkie kluby przed rozpoczęciem sezonu, a dwa przypadki nie uzasadniały braku stawienia się na meczu.

Komisja Dyscyplinarna orzekła dziś, że Napoli nie miało wystarczających powodów, aby nie przyjeżdżać na mecz z Juventusem.

Technicznie ASL mógł wydać decyzję nadrzędną w stosunku do protokołu Serie A, ale dochodzenie miało wykazać, że było to niewystarczające do zastosowania zasady „siły wyższej” – nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających klubowi podróż.

W rezultacie Napoli automatycznie zostało ukarane walkowerem za mecz, który nie został rozegrany, a ponadto otrzymuje jeden punkt karny za nieobecność w zaplanowanym spotkaniu. Protokół Serie A uzgodniony przez wszystkie kluby i UEFA stwierdza, że ​​dopóki drużyna ma do dyspozycji 13 zawodników – w tym co najmniej jednego bramkarza – mecz musi zostać rozegrany.

Z orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej jasno wynika, że chociaż początkowy komunikat ASL „utrudniał” podróż do Turynu, to całkowity zakaz podróży pojawił się dopiero w niedzielę, już po tym, gdy Napoli odwołało swój lot do Turynu oraz rezerwację hotelu.

Media są pewne, że Napoli złoży odwołanie od tej decyzji.

Źródło: figc.it

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
13 dni temu

Zaskoczyli mnie. Historyczny hat-trick De Laurentiisa. Oby tego nie zmienili w odwołaniu, bo rozwalą sezon.

luque10
13 dni temu

Świetna decyzja. Każda inna może spowodować problemy w sezonie, który nie wszyscy mają w dupie, jak ADL.
My, czy Inter właśnie mamy gorszą sytuację, więc moglibyśmy też kombinować, jeśli byłoby to bezkarne.

CzeJuventus
13 dni temu

Dziwię się Napoli, prawdopodobnie wygrali by mecz z nami, bo nasza obrona nie istnieje jeszcze. A tak to mają 4 pkt w plecy. Troche debile

Bad_Magick
13 dni temu

Nie da się ukryć, że Napoli było w trudnej sytuacji mając tę decyzję ASL, która ‚utrudniała’ wyjazd, ale każdy trochę bardziej rozgarnięty od De Laurentisa skonsultowałby to z Lega.

Last edited 13 dni temu by Bad_Magick
wojojuve
13 dni temu

Nie jestem pelni zadowolon z tej decyzji. Walkower jest sluszny, ale zamiast dodatkowego punktu karnego powinna byc kara finansowa, ktora zrekompensowalaby straty wszystkim poszkodowanym.

NR.17
Editor
13 dni temu
Reply to  wojojuve

O jakich stratach mówisz?

pogon
13 dni temu
Reply to  NR.17

Koniec końców ktoś zapłacił za transmisję tego, ktoś sprzedawał prawa do spotkań itd. Kilkadziesiąt poszkodowanych firm by się znalazło.

NR.17
Editor
13 dni temu
Reply to  pogon

Jedyne kto mógłby mieć zażalenia to kibice na stadionie i przed TV. Juve zarobiło co powinno, bo i transmisja meczu się odbyła, tak samo zostały sprzedane bilety. O ile zwrócić kasę za bilety łatwo, tak wyliczyć ile transmisja jednego meczu, w miesięcznym abonamencie kosztuje, byłoby ciężej. Jeżeli kibice nie domagają się zwrotu za bilety, to nie ma o czym rozmawiać. Równie dobrze Juventus mógłby płacić kary za granie nudnych meczów, bo to wpływa na oglądalność.

Calcio Maestro
13 dni temu
Reply to  NR.17

Nic prostszego Numerek: kwota miesiecznego abonamentu / ilosc meczow w miesiacu. 😀

NR.17
Editor
13 dni temu
Reply to  Calcio Maestro

A co jeśli masz pakiet C+, Polsat i jakies 120 kanałów? 😀

Ilość meczów które oglądasz, czy ilość meczów, które Eleven transmituje? 😀

Calcio Maestro
13 dni temu
Reply to  NR.17

Oczywiscie ilosc meczow Juventusu. Reszta jest w gratisie 😀

Calcio Maestro
13 dni temu
Reply to  NR.17

Ja place za eleven. A towaru nie dostalem. Ale walkower mi w pelni wyrownuje straty, czuje sie syty i usatysfakcjonowany. 😀

NR.17
Editor
13 dni temu
Reply to  Calcio Maestro

Dostałeś transmisję. Mecz się nie odbył, jednak Eleven, Sky czy cokolwiek innego udostępniło transmisję. Gdyby Juve grało z Crotone, a nie byłoby tej transmisji w ramówce Eleven, bo równocześnie byłoby kilka innych, dużo ciekawszych meczów, to też byś sie kłócił o to, że nie otrzymałeś towaru? 😀

OldLady
13 dni temu
Reply to  NR.17

Napoli rozjechało hit kolejki. Powinni zapłacić choćby za bilety tej grupce osób, która na meczu była i zwrócić wszystkie koszta łącznie z rachunkiem za prąd i wodę na obiekcie w tym dniu. Wyrządzili nam szkodę i całej lidze. Przez takie właśnie akcje Serie A traktowana jest przez wszystkich z przymrużeniem oka. Bić ich po kieszeni, a nie minusowym punktem.

NR.17
Editor
13 dni temu
Reply to  OldLady

Za zużycie paliwa i opon w autach piłkarzy też?

OldLady
13 dni temu
Reply to  NR.17

Tak jest. Za wszystko co jest szkodą i pozostaje w adekwatnym związku przyczynowo – skutkowym ze zdarzeniem powodującym szkodę – czyli bezpodstawną odmową udziału w spotkaniu.

Gryfel
Editor
11 dni temu
Reply to  OldLady

Wyjaśnie może, że czysto technicznie celem rozegrania meczu piłkarskiego jest to by po 90+ minutach ustalić zwycięzcę i przyznać punkty w rozgrywkach . Nieważne czy to Serie A czy polska B klasa. To, że przy okazji, ktoś za to zarabia czy nie to sprawa drugorzędna. Wyrok sądu sportowego nie mógł nałożyć innej kary na Napoli, bo odnosi się tylko do kwestii sportowej. Napoli dostało walkower i punkt karny. Jak ktoś chce odszkodowanie, niech pozywa Napoli do sądu cywilnego o odszkodowanie, ale nie ma żadnej podstawy, bo Juve z Napoli nie ma żadnej umowy podpisanej, ani również Lega nie ma zapisu… Czytaj więcej »

Last edited 11 dni temu by Gryfel
anavrin_
13 dni temu

Nie ma się co jarać, że podjęto taką decyzję. Gdyby jej nie podjęto, to byłoby to pozbawione logiki. Naprawdę, potrzebowano tyle czasu by to stwierdzić?

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi