Coppa Italia

Hu Kers | 10 stycznia 2019

Puchar czystych kont

Juventus nie stracił żadnego gola w zeszłej edycji Pucharu Włoch. Zawodnicy podnieśli trofeum w Rzymie, mając jedno wielkie czyste konto w całym turnieju. W dodatku do rekordowej passy czterech kolejnych zdobytych Coppa Italia, ostatni turniej z sezonu 2017/18 drużyna Allegriego przeszła bez straty pojedynczego gola. Znaczy to tyle, że Stara Dama nie uległa nikomu w tych rozgrywkach przez 563 minuty.

Od gola Lorenzo Insignie w rewanżu meczu półfinałowego turnieju z sezonu 2016/17, trzech różnych bramkarzy Juve przyczyniło się do wręcz oszołamiającego rekordu defensywy Bianonerich. Jaką drogę przebyła Stara Dama, by zdobyć to osiągnięcie?

17 maja 2017, Juventus 2 – 0 Lazio
Juventus zwyciężył w Pucharze Włoch 2016/17 dzięki świetnemu występowi drużyny w pierwszej połowie, która dała możliwość do zbudowania przewagi nad Rzymianami. Pomiędzy słupkami bramki Starej Damy stanął Norberto Neto, zaliczając swój ostatni występ w klubie. Największe zagrożenie dla Brazylijczyka pojawiło się na samym początku meczu ze strony Keity Balde, który swoim strzałem obił słupek. Neto, wykazał się w drugiej połowie, broniąc jedną ręką główkę Immobile oddaną z bardzo bliskiej odległości.

20 grudnia 2017, Juventus 2 – 0 Genoa
Podróż w kierunku trzynastego trofeum Pucharu Włoch zaczęła się dwubramkowym zwycięstwem przeciwko Genoi na Allianz Stadium. W bramce stanął wówczas Wojciech Szczęsny. Polak zaliczył kluczową interwencję w drugiej połowie meczu, kiedy zatrzymał Bułagara Andreja Gałabinova przed zdobyciem bramki wyrównującej stan meczu na 1-1.

3 stycznia 2018, Juventus 2 – 0 Torino
Juve rozpoczęło 2018 rok Derby della Mole z Torino, jednak sam mecz nie sprawił większych problemów dla linii defensywnej bianconerich, pomijając strzał M’Baye Nianga w obramowanie bramki bezpośrednio po podaniu od bramkarza Granaty, Vanja Milinkovica-Savica. Był to zdecydowanie mało emocjonujący wieczór dla Polaka w bramce Juve.

30 stycznia 2018, Atalanta 0 – 1 Juventus
Gianluigi Buffon został wybrany do strzeżenia bramki Juve podczas pierwszego meczu półfinałowego przeciwko Atalancie, nad którym to Bianconeri bardzo szybko przejęli kontrolę. Gonzalo Higuain zdobył bowiem bramkę już w trzeciej minucie spotkania. Buffon zaliczył w Bergamo niesamowity występ, wykonując dwie oszołamiające interwencje: w pierwszej połowie meczu obronił strzał z jedenastki Alejandro Gomeza, potem bardzo sprytnie zatrzymał Hansa Hateboera, podtrzymując przewagę Juve, gdy do końca meczu zostało jedynie dwie minuty.

28 lutego 2018, Juventus 1 – 0 Atalanta
Rewanż w meczu półfinałowym skończył się identycznym wynikiem jak pierwsze starcie klubów z północy Włoch, jednak w porównaniu do pierwszego spotkania, tym razem jednak Atalanta stanowiła trwałe zagrożenie dla bramki Juve. Buffon dobrze zareagował na strzał z woleja Alejandro Gomeza oraz miał nieco szczęścia przy kolejnym strzale filigranowego Argentyńczyka, którego uderzenie tym razem swój lot zakończyło na obramowaniu bramki Bianconerich.

9 maj 2018, Juventus 4 – 0 AC Milan
Juventus rozstrzygnął pogoń za Pucharem Włoch, zaliczając historyczny wynik, zwyciężył bowiem nad Milanem największą jak do tej pory przewagą bramkową w finale tych rozgrywek. Jednak nawet w tak jednostronnym meczu, jak ten z majowego wieczoru w Rzymie, bramkarz odegrał swoją rolę. Buffon obronił strzał Patricka Cutrone w ósmej minucie meczu, potem błyskotliwie udaremnił próbę zdobycia bramki przez Suso. Jednak najlepsze momenty w meczu dla Włocha nadeszły już przy wyniku 4 – 0, gdy to Buffon ciągle zachował potrzebną do zachowania czystego kontra koncentrację.

Kolejnym klubem, który spróbuje znaleźć drogę do bramki Juve będzie Bologna. Mecz odbędzie się na Stadio Renato Dall’Ara w Bolonii już w sobotę o godzinie 20:45.

 

źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Sky: Ronaldo nadal pozytywny

2

Danilo: Chcemy wygrać z Barceloną

0

Przejdź do paska narzędzi